LRT TELEVIZIJA gruodžio 10 d., ketvirtadienį, 21.30 val. kviečia žiūrėti naujausią žurnalisto, režisieriaus Rimo Bružo dokumentinį filmą „Diena reaktoriuje“ – apie medikų darbą šiuo metu karščiausiame taške – Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikų infekciniame skyriuje, kuriame gydomi sunkiausi COVID-19 ligoniai.

Filmas, kurio įgyvendinimas nuo idėjos iki rezultato truko mėnesį, šiomis dienomis kaip niekada aktualus – susirgimų skaičius Lietuvoje muša liūdnus rekordus. Režisierius, kurdamas dokumentinį filmą, norėjo išvengti herojinės retorikos, skambių lozungų, bet parodyti tikrą medikų kovą ir atsidavimą ligoniams.

„Iš pradžių lydėjo nerimas įžengti į pačių medikų pavadintą „reaktorių“, kur guli sunkiausiai sergantys COVID-19 pacientai, kur viruso koncentracija yra pati didžiausia. Įžengęs pamačiau medikų rimtį, susikaupimą, profesionalumą, patirtį, sukauptą per šiuo mėnesius, kovojant su koronaviruso pandemija,  tad klausant ir vykdant medikų nurodymus – nerimas aprimo.

Stebint medikų darbą iš arti, kilo susižavėjimas jų precizišku darbu: visa komanda dirba tiksliai kaip laikrodis. Medikai palatose praleidžia ilgas valandas, o išėję namo galvose nešasi su savimi ligonių istorijas – net ir poilsio metu tikrina, kaip jaučiasi vienas ar kitas ligonis. Būtent medikų dieną labiausiai norėjosi parodyti visuomenei, o labiausiai tiems, kurie dar vis teigia, kad viruso nėra“, – pasakoja filmo autorius ir režisierius Rimas Bružas.

Filme bus ir kadrai iš Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikų priėmimo skyriaus, „kovidinio“ stacionaro ir reanimacijos. Šiuose kadruose užfiksuoti sunkiausios būklės ligoniai. „Kenčiantį žmogų yra sunkiausia matyti. Bet tai yra reali situacija, kuri šiuo metu tvyro ligoninėse. Tikiuosi, kad šis žmonių netikėjimo virusu momentas greitai baigsis“, – teigia autorius.

Dokumentinis filmas „Diena reaktoriuje“ gruodžio 10 d., ketvirtadienį, 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email