(Edvard Blaževič, LRT.LT foto)

Lietuvos šiemet laukia unikalūs politiniai metai – turėsime net trejus rinkimus: merų ir savivaldybių tarybų, prezidento ir Europos Parlamento, todėl labai svarbu, kad Lietuvos piliečiai rinkimuose balsuotų ne tik aktyviai, bet ir sąmoningai. „LRT rinkimų rentgenas“ – projektas, kuris didins žmonių suvokimą apie informacijos patikimumą ir skatins kritinį mąstymą.

„Technologijoms sparčiai judant į priekį, atsiranda vis daugiau būdų paveikti žmonių nuomonę. Dažnai žmonės net nesupranta, kaip jais bandoma manipuliuoti ir patraukti į savo pusę. Ne visi šie įrankiai yra naudojami sąžiningai, todėl labai svarbu, kad žmonės gebėtų šiuos triukus atpažinti ir formuotų savo nuomonę sąmoningai. Toks ir yra šio projekto pagrindinis tikslas“, – sako portalo LRT.LT vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius.

„LRT rinkimų rentgeno“ pagrindine platforma taps atsinaujinęs portalas LRT.LT, taip pat bus rengiamos diskusijos LRT laidoje „LRT aktualijų studija“ bei LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Apie aktualias temas kalbės žinomi, patyrę Lietuvos ir užsienio ekspertai. Skaitytojams ir socialinio tinklo „Facebook“ sekėjams bus pristatyti patrauklūs mokomieji filmukai, konkursai.

„Projekte kalbėsime ne tik apie rinkimus ir kaip politikai bando visomis priemonėmis laimėti mūsų simpatijas, kalbėsime ir apie informacinį saugumą, netikrų naujienų plitimą, paaiškinsime, kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose, kaip suprasti, ar informacija yra patikima. Šiame projekte nėra savaime suprantamų dalykų, stengsimės paaiškinti viską paprastai, bet nenuobodžiai“, – pasakoja projekto vadovė, portalo LRT.LT vyr. redaktoriaus pavaduotoja Aleksandra Ketlerienė.

„LRT rinkimų rentgeną“ visuomeninis transliuotojas rengia bendradarbiaudamas su Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centru („Baltic center for media excellence“) ir žiniasklaidos vystymo organizacija „Internews“.

„Medijų raštingumas ir kritinio mąstymo ugdymas yra Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centro prioritetas, todėl džiaugiamės galėdami bendradarbiauti projekte, kuris paskatins žmones apmąstyti ir analizuoti viešąją informaciją ir įtrauks juos į svarbius visuomenei procesus“, – sako Rygoje veikiančio Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centro direktorius Janis Siksnis.

Projektas „LRT rinkimų rentgenas“ startuoja prieš pat savivaldybių tarybų ir merų rinkimus ir truks tris mėnesius – iki antrojo prezidento rinkimų turo.

Print Friendly, PDF & Email