LRT.lt komanda (P. Lileikio foto)

Kovo 4 d. startavo atsinaujinęs portalas LRT.LT su visiškai nauju dizainu, vartotojams patogesne struktūra, patobulinta LRT mediateka ir sustiprinta žurnalistų komanda.

„Dedame tašką ir žengiame į naują LRT.LT gyvavimo lygmenį. Keičiamės ne tik išore – sustiprinome žurnalistų komandą ir esame pasiruošę tapti patikimiausiu informacijos šaltiniu. Patikimumas, nešališkumas, nuomonių įvairovė, žodžio laisvės ir demokratinių vertybių gynimas – tai kertiniai LRT.LT principai“, – sako Mindaugas Jackevičius, atsinaujinusio visuomeninio transliuotojo portalo vadovas.

Mindaugas pabrėžia, kad techniškai ir grafiškai atsinaujinęs LRT.LT tapo patogesnis, aiškesnis ir originalesnis.

„LRT.LT rasite ne tik originalią portalo žurnalistų medžiagą. Čia ieškokite radijo ir televizijos laidų įrašų – patarimų semkitės iš daktaro A. Unikausko, gaminkite su Beata, skaitykite ar klausykite, ką radijo laidoje kalbėjo Marijonas. Taip pat galite tiesiogiai žiūrėti įdomiausias televizijos programas, klausytis radijo stočių. Esame platforma, kurioje telpa visos medijų formos ir kur galima rasti visos LRT profesionalų komandos – radijo, televizijos, interneto žurnalistų – sukurtą turinį“, – sakė Mindaugas.

Pasak M. Jackevičiaus, portalo vyriausiojo redaktoriaus vairą perėmusio sausio pradžioje, pirmuoju uždaviniu tapo portalo komandos sustiprinimas. LRT.LT sudarys per 30 profesionalų komanda.

Vyr. redaktoriaus pavaduotoja dirba Aleksandra Ketlerienė. Aleksandra – žurnalistikos ir politologijos išsilavinimą turinti profesionalė, profesinę patirtį sukaupusi dirbdama naujienų portale DELFI ir Prezidentūroje. Aleksandra yra Lietuvos lenkė, augusi daugiatautėje aplinkoje, o tai jai padėjo suformuoti įvairiapusį požiūrį į tautų ir valstybių santykius. Labiausiai Aleksandra domisi vidaus ir tarptautine politika, taip pat politine komunikacija.

Vyresniuoju redaktoriumi tapo Donatas Rinkevičius – žurnalistikos ir komunikacijos mokslus baigęs profesionalas, sukaupęs nemažai patirties dirbdamas portalo naujienų redaktoriumi ir žurnalistu. Donatas nuolatos seka vietos ir užsienio aktualijas, domisi kultūros temomis, papildomai užsiima muzikos kūrimu.

Naujienų redaktorių komandą papildė žiniasklaidos senbuvis Šarūnas Nekrošius. Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) magistras siekia, kad portalo LRT.LT skaitytojus žinios ir naujienos pasiektų greitai, kokybiškai ir objektyviai.

Darbų tęstinumą užtikrins portalo senbuviai – naujienų redaktoriai Eglė Zubriūtė, Reda Stangytė, Romas Sadauskas. Radijo medžiagos pateikimu portalo skaitytojams rūpinasi Vaida Kalinkaitė, Gabrielė Sagaitytė.

Politikos skyriuje ir toliau dirbs patyrę žurnalistai Gytis Pankūnas, Modesta Gaučaitė ir Ineta Nedveckė. Jų kompaniją papildė aktualijų žurnalistė Domantė Platūkytė. Domantė Vilniaus universitete studijuoja žurnalistiką, pusę metų žurnalistinę patirtį kaupė Graikijoje, kur susipažino su šalies politine situacija ir kultūra. Domantė domisi socialinėmis temomis, politika, teatru bei užsieniečių integracija Lietuvoje.

Naujam Verslo skyriui vadovauja Justina Ilkevičiūtė. Justina baigė žurnalistikos bakalauro studijų programą Vilniaus universitete, pusmetį mokėsi prestižiniame Pietų Korėjos Kyung Hee universitete, kurį baigė ir dabartinis šalies prezidentas Moon Jae-inas. Po studijų P. Korėjoje Justina nėrė į politikos mokslus ir žinias gilino VU TSPMI, kur baigė magistro studijas. Verslo žurnalistės kelią Justina pradėjo portale DELFI. Justina akimirksniu kone kiekvieną lietuvišką žodį gali pasakyti atbulai.

Verslo žurnalistų komandą papildė Jonas Deveikis. Jis praėjusių metų vasarą cum laude diplomu baigė VU TSPMI, papildomai žinių sėmėsi Vokietijos ir Lenkijos universitetuose. Jonas domisi makroekonomika, finansų rinkomis, „fintech“ sektoriumi.

Mokslo ir IT žurnalistu dirba Tautvydas Lukaševičius. Jis yra baigęs VU Žurnalistikos institutą, žinias gilino Amsterdamo universiteto Verslo mokykloje, penkerius metus redagavo mokslo populiarinimo žurnalą „Ar žinai, kad?“. Tautvydas domisi Lietuvos ir pasaulio mokslininkų darbais, inovacijomis, naujausiais tyrimais, technologijomis, keičiančiomis įprastus žmonių gyvenimus. Verslo skyriuje eismo temomis toliau rašys Vytenis Kudarauskas.

Paulius Cubera – naujasis LRT.LT sporto redaktorius. Prieš prisijungdamas prie LRT komandos, daugiau nei penkerius metus rašė portalui 15min.lt, vėliau dirbo TV3 žinių tarnyboje. Pauliui sporto tema įdomiausia nuo vaikystės. Žurnalistas yra dirbęs Europos ir pasaulio krepšinio čempionatuose, Eurolygos finalo ketverte, Rio olimpinėse žaidynėse.

LRT.LT Sporto skyrių papildė žurnalistas ir komentatorius Rytis Kazlauskas. Rytis jau daugiau nei šešerius metus komentuoja krepšinį ir kitas sporto šakas. Jo balsą buvo galima išgirsti stebint Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių transliacijas, o šiuo metu Rytis – vienas iš dviejų pagrindinių Lietuvos krepšinio lygos komentatorių.

TSPMI absolventas Vaidotas Kazlauskas – jauniausias Sporto skyriaus narys. „Sportas – pagrindinė aistra nuo pat mažens, tad nenuostabu, jog sporto varžybų rezultatai – pirmas dalykas, patikrinamas ryte ir paskutinis vakare“, – sako Vaidotas.

Jam teko stažuotis Lietuvos futbolo federacijoje, Lietuvos krepšinio lygoje ir kitose sporto organizacijose.

„Gyvenimo“ rubrikai vadovauja Gintarė Micevičiūtė, Vilniaus universitete baigusi žurnalistikos bakalauro ir magistro studijas. Gintarė turi darbo patirties tiek žiniasklaidoje, tiek viešųjų ryšių ir komunikacijos srityje. Didžiausią žinių bagažą ji sukaupė per septynerius darbo metus dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir ketverius VšĮ „Versli Lietuva“, yra dirbusi ir kitose žiniasklaidos priemonėse bei įmonėse. Idėjų nestokojanti žurnalistė ir komunikacijos specialistė yra kūrusi savo maisto verslą bei vedusi juoko jogos užsiėmimus.

Prie „Gyvenimo“ rubrikos prisijungė dešimties metų patirtį žiniasklaidoje turinti Audinga Satkūnaitė. Nors ji dešimt metų Vilniaus universitete studijavo filologiją, buvo pasirinkusi ir doktorantūros studijas, tačiau šalia koja kojon ėjo ir žurnalistika. Darbinę patirtį Audinga pradėjo kaupti portale 15min.lt, vėliau dirbo regioninėje spaudoje – Panevėžyje ir Kupiškyje.

Rubrikai „Gyvenimas“ ir toliau rašys skaitytojams jau puikiai pažįstamos Gertrūda Stripeikytė, Eimantė Juršėnaitė ir Indrė Česnauskaitė.

Užsienio naujienų redaktoriais dirba Andrius Balčiūnas ir Justinas Šuliokas. Kaip Andrius sako apie save, jis skaito, miega, mina dviratį ir kartais keliauja, stengiasi suprasti, kaip ir kodėl žmonės galvoja. „Kai pavargau tyrinėti numirėlių tekstus, ėmiau kalbinti gyvuosius ir atsidūriau žurnalistikoje“, – juokauja VU istorijos magistras Andrius.  Justinas prieš ateidamas į LRT.LT dirbo įvairiuose naujienų portaluose. Justinas Jungtinės Karalystės Voriko universitete yra baigęs kinematografiją ir literatūrą. Laisvalaikiu jis organizuoja Vilniaus queer festivalį „Kreivės“, taip pat piešia, tapo ir mokosi ispanų kalbos.

Kultūros redaktoriumi tapo patyręs žurnalistas Mindaugas Klusas. „Aš su Lietuvos televizija – nuo pradžios. Ant Tetos Betos kelių – nuo vienerių. Mokiausi garsų, raidžių. Ir garsių pavardžių. Jas vis garsiau tariau. Pastaruosius dešimt metų – vis garsiau kalbinau. Spektakliai, filmai, koncertai buvo mano mokykla. Bet neišpaikino. LRT buvo ir yra su Pliusu. O nuo šiol – LRT su Klusu“, – vaizdžiai save pristato Mindaugas. Kultūros temomis toliau rašys portalo senbuvė – žurnalistė Virginija Sližauskaitė.

Kad skaitytojams nepritrūktų nuotraukų ir vaizdų iš karštųjų taškų, rūpinasi fotografai Edvard Blaževič ir Eimantas Genys.

Dar šiemet planuojama atnaujinti ir LRT.LT programėlę išmaniesiems.

Print Friendly, PDF & Email