2024, birželio 15, Šeštadienis

LRT jungiasi prie visuomeninės iniciatyvos „Stiprūs kartu“

Visuomeninis transliuotojas LRT jungiasi prie šią savaitę veiklą pradedančios iniciatyvos „Stiprūs kartu“, Lietuvoje kuriančios nacionalinį savanorių pagalbos koordinavimo centrą.

Nuo pirmadienio, kovo 23 d., darbo dienomis LRT TELEVIZIJOS eteryje bus rodoma šio projekto specialioji laida „Stiprūs kartu“. Laidoje bus kalbinami savanoriai, kurie skiria savo laiką, lėšas ar kitaip padeda tiems, kam dabar pagalba ypač reikalinga.

„Ši krizė turi ir vieną teigiamą aspektą – ji parodė, kokie pilietiški ir susitelkę gali būti Lietuvos žmonės. Krizė paveikė kiekvieno iš mūsų gyvenimą, tačiau žmonės nepasiduoda – stengiasi kaip įmanoma normalizuoti savo gyvenimą, stengiasi neprarasti optimizmo ir, kas labai jaudina, randa laiko ir jėgų padėti visiškai nepažįstamiems žmonėms. Jau girdėjome apie gerumo atvejus, kai žmonės neprašomi savo daugiabučių laiptinėse iškabina pasiūlymus vyresnio amžiaus kaimynams kreiptis pagalbos, kai verslininkai aukoja savo vietos ligoninėms būtinas priemones ir imasi kitų iniciatyvų. Kai reikia, mes galime būti kaip vienas kumštis. Sveikiname „Stiprūs kartu“ iniciatyvą burti savanorius ir koordinuoti jų veiklą ir jungiamės prie jos“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Interneto puslapyje https://stipruskartu.lt/ jau yra registruojami savanoriai – šalies gyventojai, kurie gali karantino metu padėti garbaus amžiaus žmonėms apsipirkti arba kurie gali paremti maistu skurstančiuosius, arba kurie turi automobilį ir gali pabūti kurjeriais išvežiodami paramą savo mieste ar rajone. Laukiami ir kitą pagalbą galintys pasiūlyti savanoriai.

Iniciatyvos organizatoriai taip pat kviečia į nacionalinį savanorių pagalbos koordinavimo centrą kreiptis nemokamu telefono numeriu 1827 ir tuos gyventojus, kuriems reikalinga pagalba. Centras veiks karantino metu, septynias dienas per savaitę nuo 9.00 iki 17.00 valandos. Centro atstovai atkreipia dėmesį, kad medicininės pagalbos ir finansinės paramos jie neteikia.

Į iniciatyvą „Stiprūs kartu“ jau yra įsitraukusios įvairios verslo įmonės, visuomeninės organizacijos, Lietuvos šaulių sąjunga. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Ekstremalių situacijų valdymo centru.

10 minučių trukmės laida „Stiprūs kartu“ per LRT TELEVIZIJĄ bus rodoma kiekvieną darbo dieną nuo pirmadienio, kovo 23 dienos. Transliacijos pradžia – nuo 16.30 valandos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai