Laisvalaikis ir pramogos

Literatūra vaikams: kokias knygas verta turėti lentynoje?

Jokia paslaptis, kad gyvename tokiu laikotarpiu, kuomet dauguma įprastų dalykų vis dažniau keliasi į išmaniųjų įrenginių ekranus. Visgi svarbus momentas, kurį svarbu išsaugoti, o ypatingai vaikams – knygos. Meilę literatūrai reikia ugdyti nuo pačių mažiausių dienų, o jos nauda akivaizdi. Besidomintys knygomis lengviau mokosi, tobulėja, daugiau domisi ir, svarbiausia, geba pasinerti į neįtikėtina fantazijų pasaulį. Kalbant apie literatūrą vaikams, ką verta įtraukti į vertą dėmesio knygų sąrašą?

Klasikų klasika – Astrid Lindgren kūryba

Be jokios abejonės, Astrid Lindgren yra viena populiariausių rašytojų, kūrusių literatūrą vaikams. Jos knygų paveldas išliko ryškus iki pat šių dienų. Vieni labiausiai visiems žinomų personažų, tokių kaip ant stogo gyvenantis Karlsonas ar išdykusioji Pepė Ilgakojinė – būtent šios švedų autorės kūryba. Daugeliui jau suaugusių žmonių Astridos Lindgren knygos yra savotiškas vaikystės priminimas, tačiau džiugu, kad spalvingų personažų populiarumas neišblėsęs ir šiandien. Autorės kūriniai jau daugybę kartų yra perleisti ir išversti į daugiau kaip 90 kalbų!

Knygos apie Harį Poterį – tos, kurios patiks ir tėvams

Veikiausiai šiandien nėra nei vieno vaiko ar suaugusiojo, kuriam nebūtų žinomos Hario Poterio knygos. Išties, tai vienos iš tų knygų, kur nėra jokio amžiaus cenzo. J.K.Rowling istorijos serija apie burtininką berniuką literatūrine prasme, stebuklų, magijos elementais ir įspūdingais veikėjais skina populiarumo viršūnę ne tik tarp vaikų, bet ir suaugusiųjų skaitytojų. Pirmą kartą knyga išleista 1999 metais, o po penkerių metų Hario Poterio gyvenimas pasiekė kino ekranus. Dabar filmas tapo savotišku Kalėdų simboliu, mat Lietuvoje bene dažniausiai transliuojamas būtent šiuo laikotarpiu.

Linas Jonauskas Kur ieškoti rudojo lokio 

Ši knyga – puikus pasirinkimas visiems gamtos mylėtojams. Ji tinka įvairaus amžiaus vaikams ir netgi suaugusiems, tėvams, pedagogams. Vienu metu tai yra ir mokomoji, pažintinė, ir tuo pačiu skatinanti kūrybiškumą interaktyvi knyga. Vienoje aplinkosaugininko sukurtoje knygelėje galima surasti ne tik naudingos šviečiamojo pobūdžio informacijos su įtraukiančiomis iliustracijomis, bet ir puikių idėjų veikloms ir užsiėmimams gamtoje.

Rodyti daugiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Gal patiks?

Taip pat skaitykite:

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker