Registrų centras sukūrė specialią aplikaciją adreso tikslumui patikrinti. Neatnaujinti ar netikslūs duomenys gali apsunkinti juos naudojančių institucijų ar įmonių darbą, o taip pat ir gyventojų galimybes gauti įvairių paslaugų.

Duomenys apie asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresus yra kaupiami Registrų centro tvarkomame Gyventojų registre, iš kurio duomenys apie gyventojus gali būti teikiami įvairioms valstybės ir savivaldybių įstaigoms, ūkio subjektams, kurių kasdienei veiklai būtina Gyventojų registre esanti informacija.

Skaičiuojama, kad šiuo metu savo gyvenamąją vietą netiksliu adresu yra deklaravę apie 170 tūkst. gyventojų. Pagrindinius nacionalinės reikšmės registrus ir informacines sistemas, kuriose kaupiami teisės aktų nustatyti fizinių ir juridinių asmenų duomenys, tvarkantis Registrų centras kasdien susiduria su iššūkiu užtikrinti teisingų ir aktualių duomenų perdavimą kitoms šalies institucijoms, kurioms ši informacija yra būtina kasdienėms funkcijoms vykdyti ar paslaugoms teikti.

Kaip atsiranda netikslus gyvenamosios vietos adresas?

Deklaruotas gyvenamosios vietos adresas gali būti netikslus dėl keleto priežasčių, pavyzdžiui, pastatų ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, NT objekto adresas nėra registruotas Adresų registre ar Nekilnojamojo turto registre, nesutvarkyti paveldėjimo dokumentai.

Esant netiksliam deklaruotos gyvenamosios vietos adresui gyventojų gali nepasiekti laiškai, siuntos ar kita svarbi informacija ir dokumentai, šiuos duomenis naudojančios pagalbos tarnybos gali užtrukti ieškodamos nelaimės vietos, taip pat gyventojų gali nepasiekti kitų institucijų, pavyzdžiui, teismų, antstolių ar policijos, siunčiami pranešimai ir dokumentai.

Prievolę deklaruoti savo gyvenamąją vietą turi patys gyventojai. Pavyzdžiui, jeigu asmuo buvo deklaravęs savo gyvenamąją vietą netiksliu adresu – buvo nurodytas tik kaimas ar Adresų registre neegzistuojantis adresas – pasikeitus šiam adresui Adresų registre, pavyzdžiui, kaime esančiai gatvei suteikus pavadinimą, anksčiau asmens deklaruotas gyvenamosios vietos adresas lieka nepakitęs. Norint išvengti galimų nesusipratimų ir nepatogumų, gyventojai pirmiausia turėtų pasitikrinti, ar jų deklaruotas gyvenamosios vietos adresas yra tikslus, o jei ne – kreiptis į seniūniją ar tai padaryti internetu.

Kaip pasitikrinti ir ką daryti?

Registrų centras sukūrė naują aplikaciją, kuri leidžia asmeniui pagal asmens pavardę ir asmens kodą pasitikrinti, ar jo deklaruotas gyvenamosios vietos adresas yra tikslus. Tikrinimo aplikacija pasiekiama adresu www.registrucentras.lt/tikrinti-adresa.

Sužinoti, kokiu adresu asmuo yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą galima atvykus į Savivaldybės priimamąjį ar prisijungus prie Registrų centro savitarnos adresu www.registrucentras.lt/savitarna.

Deklaruoti savo gyvenamąją vietą ar patikslinti duomenis galima atvykus į Savivaldybės priimamąjį, taip pat internetu prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų portalo ar Registrų centro savitarnos.

Print Friendly, PDF & Email