2024, liepos 17, Trečiadienis

KTU toliau investuoja į ateitį: Kaune paskelbti ambicingi bendrabučių atnaujinimo planai 

reklama rubai

Kauno technologijos universitetas (KTU) žengia svarbų žingsnį siekdamas gerinti studentų gyvenimo kokybę ir modernizuoti savo bendrabučių infrastruktūrą Kaune. Artimiausiuose ambicinguose planuose – 20 tūkst. kv. m., 18 mln. eurų vertės bendrabučių atnaujinimo projektas, kurio tikslas – sukurti modernias, tvarias ir patogias gyvenimo erdves studentams. 

Atnaujintas bendrabutis – vienas populiariausių 

Pasak KTU rektoriaus Eugenijaus Valatkos, viena strateginių ir prioritetinių universiteto infrastruktūros krypčių jau ne vieneri metai yra studentų gyvenimo kokybės gerinimas atnaujinant infrastruktūrą.   

„Visada sau keliame tik ambicingiausius tikslus – ar kalbėtume apie studijų kokybę, ar apie studento gyvenimo sąlygas. Jei norime išlikti konkurencingi, privalome siūlyti mūsų studentams tokias gyvenimo ir mokymosi sąlygas, kuriose jie daugiausiai laiko skirtų kompetencijoms įgyti, o ne spręstų buities klausimus. Šiandien drįstu teigti, kad pagal populiarumą pirmasis mūsų pilnai modernizuotas bendrabutis Gričiupio gatvėje – sėkmės istorija, tad dabar atėjo laikas žengti toliau“, – sako KTU rektorius. 

Jam pritaria ir KTU Infrastruktūros departamento direktorius Gražvydas Visockas, teigdamas, kad sekdamas vakarietiškų studentų miestelio tendencijomis, universitetas supranta, kad šiandien universiteto bendruomenei svarbu ne tik mokslo ir studijų infrastruktūra, bet ir modernios gyvenamosios erdvės studentams. 

„Šios erdvės privalo atitikti šiandieninius gyvenimo kokybės standartus. 2022 metais pilnai modernizavome ir atnaujinome Gričiupio g. 13 Kaune esantį dvylikaaukštį bendrabutį, talpinantį 259 studentus, praėjusiais metais pilnai modernizuota Pašilės g. 37 esančio bendrabučio išorė, sutvarkyta teritorija įrengiant žaliąsias erdves ir parkavimo aikštelę“, – apie jau nuveiktus darbus pasakoja G. Visockas.   

Išskirtinė vieta Žaliakalnyje 

Jo teigimu, nuosekliai tęsiant darbus, KTU planuoja atnaujinti ir kitus savo bendrabučius.   

„Šiuo metu jau yra parengtas ir likusio, trečiojo, dvylikaaukščio Pašilės g. techninis darbo projektas bei jau yra gautas statybos leidimas. Taip pat turime ir ne tik Gričiupio, Pašilės gatvių bendrabučių ir teritorijos atnaujinimo projektus, bet ir Vydūno al. 25, 25A ir 25B esančių bendrabučių modernizacijos projektus, kuriems jau yra gauti statybos leidimai“, – pasakoja KTU atstovas. 

Jo teigimu, jau yra parengti ir šių bendrabučių projektiniai pasiūlymai, kuriais bus perplanuojamas jų vidus, taip siekiant juos pilnai atnaujinti ir pritaikyti pastatą šiuolaikiniams studentiško gyvenimo standartams.   

„Šių trijų bendrabučių kompleksas įsikūręs Kauno miesto Žaliakalnio mikrorajono Minties rato gatvės istorinėje dalyje, todėl labai svarbu yra išlaikyti ir istorinius urbanistinius jų kontūrus, siekiant atnaujinti šią teritoriją, tad tuo tikslu yra parengti projektiniai pasiūlymai, kurie buvo formuojami atsižvelgiant į urbanistinės – istorinės analizės ataskaitą“, – pabrėžia G. Visockas.   

Šiuo metu, patvirtinus projektinius pasiūlymus, jau yra rengiamas ir šios teritorijos atnaujinimo techninis darbo projektas, siekiant gauti statybos leidimą.   

Eilėje – studentų miestelis 

Dar viena planuojama investicija – KTU studentų miestelio širdyje, Studentų gatvėje, esantį bendrabutį. Jam taip pat rengiamas projektas, siekiant atlikti patalpų atnaujinimo darbus – tai būsimiems studentams leistų gyventi pilnai atnaujintuose moderniuose kambariuose. 

Pasak G. Visocko, KTU, modernizuodamas savo bendrabučius, ne tik pagerins savo studentų gyvenimo kokybę, bet ir sukurs naudą Kauno miestui, mat aplink visus minėtus pastatus bus sutvarkomas ir gerbūvis: bendrabučių prieigos, žaliosios ir parkavimo zonos.   

„Taip pat bus atliepiama ir KTU tvarumo strategija, mat atnaujinti pastatai leis taupyti kaštus, skirtus pastatų šildymui ir apšvietimui, karšto vandens gamybai. Įdiegus visas naujausias pastatų valdymo sistemas, bus galima dar efektyviau valdyti energetinius resursus, pastatui pačiam prisitaikant prie studentiško gyvenimo ritmo“, – pasakoja G. Visockas. 

Šiems projektams, kurių bendras plotas siekia 20 tūkst. kv. m., tikimasi skirti 18 mln. eurų tiek skolintų, tiek nuosavų, tiek per įvairias programas gautų lėšų. KTU infrastruktūros direktorius, antrindamas KTU rektoriui pabrėžia, kad atnaujinus bendrabutį iš pagrindų, jo užimtumas padidėja maksimaliai, o tai leidžia gauti ir maksimalią investicijų grąžą.   

„Be abejo, su šiais strateginiais švietimo projektais startuosime užsitikrinę finansavimą – labai tikimės ir Vyriausybės supratingumo“, – pabrėžia G. Visockas.  

Sieks išpildyti studentų lūkesčius

KTU Studentų reikalų departamento direktorės Kristinos Skučienės teigimu, bendrabučių modernizacijos klausimais diskutuojama ir su studentų bendruomene. Studentai vertina galimybę gyventi renovuotuose bendrabučiuose ir kelia lūkestį, kad modernizacijos procesai įgautų didesnę spartą ir atnaujinimo darbai vyktų greičiau.  

„Ieškome būdų, kaip maksimaliai sutrumpinti laikotarpį, kuomet dėl modernizacijos darbų studentai negalės gyventi remontuojamame bendrabutyje, todėl šiuo metu atnaujinamo bendrabučio darbus suplanavome taip, kad eksterjero tvarkybos darbus atskyrėme nuo interjero remonto“, – sako K. Skučienė.   

Jos teigimu, diskutuojant su studentų bendruomene sutariama, kad laikini studentų nepatogumai ir etapas, kai KTU turės mažiau apgyvendinimo vietų yra vertas galutinio modernizuoto bendrabučio rezultato. 

„Jei turėtume atnaujintus bendrabučius, jie kurtų pridėtinę vertę ne tik mūsų, bet ir viso Kauno miesto studentams“, – pabrėžia direktorė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai