2024, birželio 15, Šeštadienis

Kovo 11-osio 30-mečiui – specialus Lietuvos radijo pokalbių ciklas

Lygiai po penkių mėnesių, 2020 m. kovo 11 d. sukaks 30 metų, kai buvo paskelbtas Aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo. Lietuvos radijas jau šiandien pradeda transliuoti pokalbių ciklą su žmonėmis, atvedusiais Lietuvą į vieną esmingiausių mūsų istorijos momentų.

Pokalbiai, kuriuos ves Simona Vasiliauskaitė ir Deividas Jursevičius, bus transliuojami du kartus per mėnesį LRT RADIJO laidoje „60 minučių“. Pirmasis pokalbis jau šį vakarą 17.30 val. Laidos „60 minučių“ vedėja Simona Vasiliauskaitė kalbins  Aukščiausiosios tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį.

„Pirmajame ciklo pokalbyje kartu su profesoriumi klausėmės Kovo 11-osios Akto paskelbimo garso įrašo, kurį suradome radijo archyvuose. Vytautas Landsbergis dalijasi savo prisiminimais, kaip įvykiai klostėsi iki to momento, kol buvo ištarti žodžiai, skelbiantys nepriklausomos valstybės atkūrimą, – pasakoja S. Vasiliauskaitė. – Tuometis kontekstas, teisinės kliūtys, formuojant dokumentą, kitų valstybių pripažinimas – tai keletas temų, kurias aptariame tiek pirmajame pokalbyje, tiek nagrinėsime jas su kitais pašnekovais artimiausius mėnesius. Manau, kad visa tai padės mums dar kartą prisiminti to meto įvykių ištakas ir reikšmę šiandieninei Lietuvos valstybei.“

Pokalbis su prof. Vytautu Landsbergiu – šį vakarą 17.30 val. laidoje „60 minučių“ per LRT RADIJĄ.

 

Prisegtuke – S. Vasiliauskaitė kalbina V. Landsbergį, laidos „60 minučių“ nuotr.

- Reklama -

Naujausi straipsniai