2024, rugsėjo 8, Sekmadienis

Kova dėl bronzos pradėta pralaimėjimu Klaipėdoje

Nesėkme Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) mažojo finalo seriją pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie svečiuose 77:89 (17:25, 18:14, 20:25, 22:25) nusileido Klaipėdos „Neptūno“ klubui.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 0:1. Kitas mačas bus žaidžiamas trečiadienį „Cido“ arenoje. Jo pradžia – 18.35 val.

Laimono Kisieliaus ir Deivido Gailiaus metimai išvedė į priekį „Neptūną“ (7:2), skirtumas jau tavo dviženklis, o „Lietkabeliui“ labai sunkiai sekėsi rinkti taškus – 6:16. Iniciatyvą rodyti ėmė Gytis Masiulis, pelnęs 8 taškus per pusantros minutės, o po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ atsiliko 17:25.

Antrajame ketvirtyje „Lietkabelis“ pabandė artėti (23:27), bet šeimininkai atsakė 7 taškai iš eilės ir neleido varžovams nieko įmesti 5 minutes – 34:23. Saulius Kulvietis ir Jamaras Wilsonas vėl patempė į priekį savo ekipą, o dar du taškus netrukus pelnė ir Simas Jasaitis – 30:34. Kėlinį svečiai užbaigė gana optimistiškai – po Marko Čakarevičiaus tritaškio atsiliko 35:39.

Trečiojo kėlinio pradžia priklausė svečiams, o „Neptūną“ į priekį sugrąžino tik Gyčio Masiulio tritaškis. Tiesa, po J.Wilsono baudų metimų rezultatas vėl buvo lygus – 48:48. Techninė pražanga buvo skirta „Neptūno“ atsarginių žaidėjų suoleliui, tačiau tai klaipėdiečius paveikė teigiamai, o po Deivido Gailiaus tritaškio rezultatas tapo 59:53. Tritaškiu pasižymėjo ir T.Delininkaitis, o metimu su sirena kėlinį užbaigė Lorenzo Williamsas – 64:55.

Savo šou ir toliau tęsė G.Masiulis, o „Neptūno“ pranašumas išsilaikė ties dviženkle riba – 73:61. Įsisiautęs G.Masiulis daug negalvodamas šveitė tritaškį, kurio surinko savo 30-ąjį tašką – 78:65. Tas pats G.Masiulis ir įtvirtino pergalę, baudos metimu skirtumą pakėlęs jau iki 15 taškų – 82:67.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 33 (4/6 tritaškiai, 7 atk. kam., 46 naud. bal.), Deividas Gailius 15 (5 atk. kam.), Lorenzo Williamsas 12, Laimonas Kisielius ir Tomas Delininkaitis po 8.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 25, Mindaugas Kupšas 14, Marko Čakarevičius 7.