2024, balandžio 13, Šeštadienis

Koncertų turui „Cinema“ M. Levickis ruošiasi taip intensyviai, kad stotyje net pamiršo lagaminą

Nors iki didžiojo akordeonisto Martyno Levickio koncertinio turo „Cinema“ dar yra šiek tiek laiko, pasiruošimo darbai jau trunka gerą pusmetį. Dirba ne tik koncertinio turo komanda, bet ir pats atlikėjas, kurio atsakomybėje ne tik gerai atlikti kūrinius, bet ir sudaryti koncertų programą bei paruošti pasirinktų kūrinių aranžuotes. 100 proc. darbui ir muzikai visuomet atsiduodanti pasaulinė žvaigždė kartais taip įsijaučia į pasiruošimo darbus, kad patenka į kurioziškas situacijas.

„Skrydis į Hamburgą ar Berlyną jau tampa rutina, lyg ryte gaminti kavą. Lyg su chalatu ir šlepetėmis lipu į orlaivį ir skrendu. Vos keli akimirksniai ir aš Hamburge, toliau trauksiu šiaurėn. Hamburgo centrinėje stotyje stebiu aplinką. Ši vieta man nekelia pasitikėjimo, nepaisant gražaus plieninio skliauto virš traukinių platformų“, – vieną iš neseniai patirtų „nuotykių“ prisimena M. Levickis ir tęsia pasakojimą.

„Kadangi niekas niekur nevėlavo, turiu beveik valandą iki traukinio. Prisėdu ant suolelio perone, šalia savo išvykimo kelio. Šalia savęs akylai glaudžiu medžiaginį maišą, kuriame svarbiausi dalykai: pinigai, bilietai, „ipad“ ir kitas „chlamelis“. Kadangi laiko nemažai, įsijungiu serialą. Atvyksta mano traukinys ir aš, saugiai glausdamas maišą po pažastimi, o ant kupros, žinoma, nešinas akordeonu, įlipu į vagoną, atsisėdu, važiuoju. Tik po valandos, kai reikia išlipti, suprantu, kad neatsimenu, kur mano lagaminas. Pradedu blaškytis po traukinio vagonus, manydamas, jog lagaminą palikau kuriame nors vagone. Kelios minutės visiško
sąmonės aptemimo, jausmas kaip filme. Ir galiausiai nušvitimas: aš ramia sąžine įlipau į traukinį, bet lagaminą palikau perone!“ – pasakoja M. Levickis.

Tą kartą istorija atlikėjui baigėsi sėkmingai. Traukinio palydovai padėjo susisiekti su Hamburgo traukinių stotimi ir lagaminas buvo rastas. Nepaisant pamokos, M. Levickis keliaudamas ir toliau iš rankų nepaleidžia kompiuterio ar planšetės: žiūri garsiausius kino filmus, serialus, klausosi jų garso takelių ir žymisi kūrinius, kurie galėtų skambėti turo„Cinema“ koncertuose.

„Kadangi vienas projektas veja kitą, tenka išnaudoti kiekvieną minutę, – šypsosi akordeono virtuozas. – Noriu, kad „Cinema“ turo koncertai būtų šventė, kad juose vyrautų pakili nuotaika ir būtų linksma.“

Nors M. Levickis kol kas neišduoda kokius kūrinius ketina atlikti turo koncertuose, žinoma, kad pasirodymuose skambės pavasarį pristatyta Lady Gagos ir Bradley Cooperio hito „Shallow“ (kino filmas „Taip gimė žvaigždė) simfoninė versija, taip pat kūriniai „La Noyée“ ir „La Valse d'Amélie“ (kino filmas „Amelija iš Monmartro“), kuriuos rugsėjį atlikėjas atliko Londone, išskirtiniame renginyje „The Galmour of Cinema“ unikaliame kino muziejuje. Lietuvoje pastaraisiais metais vis rečiau pasirodantis M. Levickis užsimena, kad kitais metais gimtinėje jį matysime dar rečiau. Nors ir šių metų šiltuoju laiku anšlaginius koncertus rengiantis akordeonistas, garsiomis ovacijomis buvo dažniau apiberiamas Vokietijos, Ispanijos, D. Britanijos salėse ir muzikos festivaliuose nei Lietuvoje.

Žiemą, koncertinio turo „Cinema“ metu, M. Levickis žada su kaupu atiduoti duoklę Lietuvos publikai. Turas prasidės gruodžio 20 d. Šiaulių arenoje, gruodžio 22 d. Martynas pasirodymą surengs Kauno „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 28 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 29 d. – Panevėžio „Cido“ arenoje, o paskutinis turo akordas nuskambės 2020 m. sausio 5 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai