Šiandien daugelis žmonių susiduria su kraujuojančiomis dantenomis ir jų problema, tačiau ne visi suvokia, kad tai liga, sukelianti dantų netekimą. Pacientai siekia kuo ilgiau išlaikyti sveikus ir gražius dantis, o vienas iš būdų juos išlaikyti – profesionali burnos higiena. Tačiau svarbu atminti, kad šios procedūros turi būti derinamos su asmenine burnos higiena namuose.

Kruopštus dantų valymas namuose yra pirmas žingsnis siekiant sveikų dantų ir dantenų

Norint apsisaugoti nuo šių ligų, svarbu išsirinkti ir mokėti naudoti dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą, tarpdančių šepetėlius. Tačiau ne visada įmanoma išsivalyti dantis patiems, ypač sunkiai pasiekiamose vietose. Šios likusios, neapdorotos apnašos ilgainiui gali sukietėti ir suformuoti dantų akmenis. Tokiu atveju gali padėti tik profesionali burnos higienos procedūra odontologijos kabinete, nes žmogus pats negali nuvalyti šių apnašų. Profesionali burnos higiena – tai supragingivalinių podanteninių apnašų, paviršinių išorinių dėmių šalinimas ir plika akimi nematomų dantų paviršių poliravimas. Kartu pasišalina apnašoje susikaupę patogeniniai mikroorganizmai ir jų išsiskyrę toksinai, dingsta nemalonus burnos kvapas. Proceso metu išaiškinama pacientams asmeninės burnos higienos svarbą namuose, parenkamos tinkamas burnos higienos priemones, mokoma tinkamai jomis naudotis. Ieškote patikimo odontologo? Profesionali burnos higiena, bei kitos procedūros Šypsenos magija klinikoje, kuri įsikūrusi Kauno mieste.

Kokia nauda iš profesionalios burnos higienos?

  • Atlikus profesionalią burnos higienos procedūrą, dings anksčiau varginusios dantenų kraujavimas, blogas burnos kvapas, o dantys sugrįš į natūralią spalvą.

  • Dantų akmenys mechaniškai pažeidžia dantenas ir skatina dantenų bei aplinkinių audinių uždegimo – periodontito (lėtinė infekcinė liga, lemianti įvairaus laipsnio dantų paslankumą, o vėliau ir dantų netekimą) vystymąsi.

Kaip vyksta šis procesas?

Ultragarsiniai žvyneliai pašalina dantų akmenis virš ir po dantenomis. Akmenų likučiams nuvalyti sunkiai pasiekiamose vietose ir išlyginti šaknų paviršių, jei jos jau atsidengusios, naudojami rankiniai įrankiai (kuretės). „Oro srauto“ metodu šalinamos pigmentinės dėmės, atsiradusios dėl rūkymo, juodosios arbatos, kavos ir kitų dažančių maisto produktų vartojimo. „Airflow“ – tai procedūra, kurios metu vandens čiurkšlių ir suspausto oro pagalba kontroliuojamas kalcio karbonato (sodos) dalelių srautas nukreipiamas į dantų paviršių, tarp dantų ir net lengvai nuvalomas pigmentines apnašas. sunkiai pasiekiamose vietose. Dantys poliruojami specialiu šepetėliu su pasta, todėl dantų paviršius tampa lygesnis, todėl mažiau kaupiasi minkštos apnašos ir akmenys. Po higienos procedūros galima naudoti preparatus, atkuriančius dantų mineralų balansą.

Kaip dažnai turėtų būti atliekama profesionali burnos higiena?

Reikia kelis kartus per metus lankytis pas dantų higienistą. Vizitų skaičius nustatomas pagal paciento burnos higienos kokybę, apnašų ir akmenų kaupimąsi. Kai kuriems žmonėms šios procedūros prireikia net rečiau nei kasmet. Ypatingais atvejais, kai pacientas serga sisteminėmis ligomis, periodonto ligomis, intensyviai rūko, nešioja breketus ar turi genetinį polinkį didinti apnašų kaupimąsi, profesionali burnos higienos procedūra rekomenduojama kas 3-4 mėnesius. Svarbu suprasti, kad reguliari priežiūra gali padėti išvengti rimtų dantų problemų ir sutaupyti laiko bei pinigų. Reguliarus apsilankymas pas dantų higienistą turėtų tapti įpročiu tiems, kurie vertina savo sveikatą ir siekia išvengti dantų ėduonies bei periodonto ligų, nes dantų ir dantenų ligos neigiamai veikia ne tik burnos sveikatą, bet ir mūsų gyvenimo kokybę.

„Šypsenos magija klinikos burnos higienos kainas galite rasti jų internetinėje svetainėje, kainų skiltyje.

Print Friendly, PDF & Email