Dažniausiai šortai yra dėvimi šiltuoju metų laiku, tačiau esant puikiai šildymui, galima juos dėvėti namuose ir žiemos metu. Šortai yra laikomi vieni iš sudėtingiausių drabužių, nes juos ganėtinai yra sunku išsirinkti – jeigu tinkami per šlaunis, tuomet laisvi per juosmenį, o jei per juosmenį, tuomet laisvi per šlaunis. Tam, kad bent šiek tiek palengvinti pasirinkimų galimybę, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

Šortų modeliai

Nors ir anksčiau šortai moterims būdavo kelių modelių, šiuolaikinėje madoje jų yra kur kas daugiau bei pritaikyti įvairių kūno formoms:

  • Mom fit šortai – šių šortų juosmuo prasideda ties bamba, o apačia būna laisvesnio principo. Dažniausiai šių šortų tipas yra siuvamas iš standaus audinio, todėl jie gali išlyginti šiek tiek atsikišusi pilvuką. Mom fit šortai turi būti laisvesni ir neaptempti kojų. Šie  moteriški šortai labiausiai tinka toms, kurios turi smėlio laikrodžio figūrą arba siekią sukurti šios figūros siluetą. Mom fit šortai tinka ir obuolio formos figūrai, nes ši gali didžiuotis grakščiomis kojomis, o standus audinys paslėps atsikišusį pilvuką. Šie šortai tinka tiek žemiems, tiek aukštiems žmonėms.
  • Regular šortai – šie šortai būna tiesaus kirpimo, todėl puikiai tinka apvalesnes formas turinčius žmonėms. Ypač tinka tiems, kurie turi ryškesnius sėdmenis arba papildomų „sluoksnių“ po papilvę.
  • Slim fit šortai – šis šortų tipas tinka tiek liesesnių, tiek apvalesnių formų žmonėms. Šie šortai yra ganėtinai aptempti, tačiau laisvesni lyginant su skinny.
  • Skinny šortai – šie yra vieni iš populiariausių (taip pat, kaip ir džinsai). Skinny šortai yra labai aptempti, siauro kirpimo, kuriuos galima priderinti įvairias figūras turinčius žmones.
  • Push up šortai – šių šortų privalumas yra toks, jog specialių siūlių pagalbą yra pakeliami sėdmenys. Šie šortai labiausiai yra tinkami tiems, kurie nori pabrėžti savo figūrą bei apatinę kūno dalį.

Šortų juosmuo

Kaip ir renkantis džinsus, taip ir šortus yra labai svarbus ne tik jų modelis, bet ir juosmuo. Suderinamumas liemens ir šortų modelių suteiks papildomo patogumo bei pabrėš turimus kūno privalumus.

  • Žemo liemens šortai tinka tiems žmonėms, kurių vidurinė kūno dalis yra trumpesnė. Taip yra sudaroma aukštesnio liemens iliuzija.
  • Vidutinio liemens šortai tinka tiems žmonėms, kurie mėgsta neutralumą, todėl iš esmės yra tinkami visiems.
  • Aukšto liemens šortai tinka tiems žmonėms, kurie vizualiai nori prailginti kojas bei išryškinti savo figūros privalumus.
  • Labai aukšto liemens šortai tinka tiems žmonėms, kurie turi pilnesnę vidurinę kūno dalį. Šie šortai padės paslėpti pilvuką ir vizualiai prailginti kojas.

Šortai pagal figūros tipą

Jeigu pagal pateiktus punktus yra sunku išsirinkti šortus, tuomet reikia išsiaiškinti figūros tipą ir pagal jį pasirinkti tinkamą drabužį.

Kriaušės tipo figūra. Ši figūra pasižymi lieknu liemeniu, todėl puikiai galima priderinti paaukštintu juosmeniu esančius šortus. Šortai turėtų priminti lyg vidutinio ilgio sijoną – aukštesniu juosmeniu ir į apačią platėti. Jeigu norite pabrėžti savo liemenį, tuomet susikiškite palaidinę į šortų vidų.

Jeigu pečiai ir klubai yra siauri. Šiam figūros tipui labiausiai tinka aptempti siaurėjantys arba platėjantys šortai. Atidengdami kuo daugiau odos, vizualiai sukursite ilgesnių kojų vaizdą, todėl rekomenduojama rinktis 7 – 12 cm. šortus.

Jeigu pečiai yra platūs. Tam, kad galėtumėte pabrėžti apatinę kūno dalį, puikiai tinka šviesių spalvų arba garinto audinio šortai.

Obuolio tipo figūrai. Šiam figūros tipui labiausiai tinka vidutinio liemens platėjantys arba tiesaus kirpimo šortai. Jeigu norite pasirinkti aptemptus šortus, tuomet reikėtų pasirinkti laisvesnę palaidinę. Puikiai tinka ir džinsiniai šortai.

Daug įvairių šortų moterims galima rasti internetu, neišėjus iš namų. Apsipirkinėjimas internetu, dar niekada nebus toks patogus.

Print Friendly, PDF & Email