2024, gegužės 24, Penktadienis

Kokias ligas gydo dermatologai?

Dermatologija apima įvairias odos ligas. O pati oda susideda iš trijų skirtingų sluoksnių. Išorėje – epidermis, o juo – tikroji oda derma, o po ja giliau yra poodis. Odoje yra išsidėstę daug įvairių receptorių, kurie gaudo informaciją iš juos supančios aplinkos. Ją taip pat sudaro tokie dariniai, kaip prakaito ir riebalų liaukos bei plaukai su nagais.

Dėl kokių priežasčių odos ligomis sergantys žmonės kreipiasi į dermatologus?

Žmonės į dermatologus kreipiasi dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai jie skundžiasi bėrimu, odos skausmu, niežėjimu, dilgčiojimu, deginimu, odos sausumu, paraudimu. Pacientai dažnai į gydytojus kreipiasi, kai liga būna pažengusi. Tokiu atveju gydymas trunka ilgiau. Jei pastebėjote pirmuosius odos pakitimus nelaukite ir kuo skubiau kreipkitės į specialistą.

 Kokios yra dažniausiai pasitaikančios odos ligos?

Žvynelinė yra genetiškai paveldima odos liga. Ji yra nepagydoma, bet yra būdų, kurie sumažina ligos simptomus. Sergant šia liga oda pasidengia žvyneliais, kurie plinta. Pacientas jaučia ne tik niežulį, bet ir deginimo pojūtį, oda išsausėja.  Žvynelius pasikasius palieka raudonos dėmės. Sunkiais ligos atvejais  gali būti pažeidžiami ir sąnariai.

Odos liga seborėja atsiranda plaukuotoje galvos dalyje. Oda ten būna paraudusi, padidėja riebalų sekrecija, atsiranda gelsvos, sulipusios pleiskanos, kurios atrodo kaip plokštelės. Susirgimo priežastys yra įvairios: stresas, hormonų sutrikimai, genetiškai paveldima, netinkama mityba.

Atopinis dermatitas yra lėtinė uždegiminė odos liga. Dažniausia serga vaikai. Liga pasižymi odos sausumu, bėrimu, skilinėjimu, šerpetojimu, stipriu niežėjimu. Atopinį dermatitą gali sukelti genetiniai imuniniai veiksniai, kontaktiniai alergenai, stresas, odos infekcijos, dirgikliai.

Kaip odos ligos pakeičia žmogaus kasdienybę?

Kadangi oda yra labiausiai matoma kūno dalis ir susirgus, bet kuria odos liga žmogus patiria diskomfortą ne tik dėl jaučiamų simptomų, bet ir dėl išvaizdos. Žmogus tampa vangus, slepia kūno pažeistas vietas , patiria emocinį ir fizinį diskomfortą.

Kada kreiptis į specialistą?

Kai pastebite pirmuosius simptomus, bėrimus, niežulį, odos spalvos pakitimus, atsiradusį odos sausumą ar atsiradus kitiems dariniams. Nedelsdami susitarkite dėl vizito pas specialistą. Taip mažiau patirsite emocinį ir fizinį diskomfortą.

Kuo anksčiau kreipsitės, tuo bus lengvesnė ir greitesnę gydymo eiga. Jei jus kamuoja bet kuri iš odos ligų, pagalbos kreipkitės į internetinį dermatologijos centrą adresu: https://lazeriniscentras.lt/paslaugos/odos-ligos-dermatologija/.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai