2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Kodėl termo rūbai veiksmingi ir kaip juos išsirinkti?

Šaltomis dienomis labai svarbu pasirūpinti, kad daug laiko lauke praleidžiantys žmonės pasirūpintų apranga, kuri tinkamai apsaugo nuo šalčio. Tam yra skirti termo rūbai – jie yra labai ploni, dažniausiai lengvi ir tamprūs drabužiai, kurie velkami tiesiai ant kūno ir tik tada velkami kiti rūbai ant viršaus. O ar žinote, kodėl jie tokie veiksmingi, kaip jie veikia ir, galų gale, kaip reikia išsirinkti termo aprangą, kuri puikiai jums tiktų?

Kaip veikia termo rūbai?

Ar žinote, kodėl vilkams, stirnoms ir kitiems gyvūnams nėra šalta žiemą? Todėl kad juos supantis kailis sudaro izoliuotą oro sluoksnį. Tai reiškia, kad šylantis kūnas sušildo kailyje esantį orą ir jis neištrūksta į išorę, o šaltas oras nepatenka į vidų.

Taip pat veikia ir termo apranga. Tokios aprangos medžiaga yra „kvėpuojanti“, todėl ji yra pilna jūsų kūnu sušildyto oro. Tas oras nepraleidžia šalčio iš išorės ir pats taip pat neištrūksta. Todėl tokią aprangą dažnai naudoja lauko darbininkai ir įvairūs atletai – ji visada pasiteisina!

Kaip išsirinkti termo aprangą?

Pagrindinė termo apranga susidaro iš dviejų dalių – termo marškinėlių ir kelnių. Pirmiausias ir svarbiausias dalykas yra rūbų matmenys, nes tokio tipo rūbai privalo būti tinkamo dydžio – prigludę prie kūno. Jeigu apranga bus per laisva, tada tarp kūno ir aprangos nuolat bus tarpas, kuriame visada bus „išstumiamas“ šiltas ir vėl pripildomas, savaime suprantama, šaltas oras. Na, o jeigu apranga per maža, tada bus suvaržyti jūsų judesiai, o patys drabužiai nebus tokie ilgaamžiai.

Kalbant apie medžiagas, vilna yra pati geriausia kai kalbama apie komfortą ir šilumos sulaikymą. Bet reikia turėti omeny, kad vilnoniai termo rūbai bus brangūs, nes vilnoniai megztiniai dažnai yra nemalonūs liečiant, todėl gaminant vilnonę termo aprangą reikia naudoti atitinkamas technologijas, kad medžiaga būtų ir efektyvi ir maloni liečiant.

Termo rūbai gali būti įvairių rūšių, pavyzdžiui, galite įsigyti kelnes ir marškinėlius atskirai, bet galite rasti ir kombinezoną. Tik turėkite omeny, kad norint mūvėdami kombinezoną negalėsite nusimauti vienos ar kitos dalies – turėsite nusirengti visiškai. Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt – čia siūlomos beveik visų rūšių žiemos sporto prekės bei termo rūbai kiekvienam.

- Reklama -

Naujausi straipsniai