2024, liepos 14, Sekmadienis

„Kino pavasario“ naktinėtojų Panevėžyje lauks saldi ir prancūziška staigmena

reklama rubai

Rusvomis, minkštomis ir korėtomis, kelis šimtmečius prancūzų numylėtomis, Canelėmis tarptautinio „Kino pavasario“ festivalio organizatoriai žada vaišinti tuos, kurie nusipirks bilietus į kovo 30 d. 20 val. kino seansą „Pasiklydę Paryžiuje/ Lost in Paris“.

Prancūzų vienuolių sugalvotu saldumynu, iki šiol apipintu legendomis, panevėžiečius užsukusius į specialių kino teatre „Forum Cinemas“ seansą aprūpins „Baltic Bakery Group“ kepyklėlės kepėjai.

Pasak kepyklėlės vadovės Dalios Kraniauskienės, po didžiosios Prancūzijos revoliucijos kanelės buvo kiek primirštos, manyta, kad tai buržuazinis skanėstas, todėl jų buvo skanaujama tik kilmingųjų namuose, tačiau šiomis dienomis jos išgyvena patį tikriausią atgimimą.

Tarptautinio kino festivalio organizatoriai neabejoja, kad šis skanėstas puikiai derės su komedija „Pasiklydę Paryžiuje“ (šis filmas savo stilistika šiek tiek primena „Kino pavasario“ hitą „Amelija iš Monmartro“).

Vyrausiasis kino programos sudarytojas Edvinas Pukšta sako, kad žavingoje, dinamiškoje ir romantiškoje „slapstick“ komedijoje tarp linksmų pokštų, modernaus šokio elegancijos, gatvės cirko humoro, juoko pro ašaras nostalgiškai prisimenamos senosios legendinės prancūziškos komedijos ir atgaivinamos nebyliosios Holivudo komedijos.

„Taip gera regėti trumpą, bet mielą Pierre’o Richardo sugrįžimą“, – tikina E. Pukšta.

Po dar kino teatre „Lietuva“ juokinusio „Ledkalnio“, „Kino pavasarį“ atvėrusios „Rumbos“, linksmų „Fėjos“ gaudynių dabar Fiona vaidina išsiblaškiusią keliautoją, o Dominique’as persirengia spalvingu benamiu valkata. Jie susitinka romantiško Paryžiaus gatvėse.

Kanados bibliotekoje dirbanti Fiona sulaukia tetos laiško iš Paryžiaus. Ji akimirksniu susikrauna kuprinę į Prancūzijos sostinę, kad išgelbėtų 88-erių senolę Martą („Oskaro“ premijai už vaidmenį Michaelio Haneke’s „Meilėje“ nominuota Emmanuelle Riva).

Tačiau pasibeldusi į buto duris ji randa tuščius namus ir nugirsta kaimyną: Marta vieną rytą išėjo ir negrįžo. Fiona lieka viena nepažįstamame mieste. Vieną nelaimę keičia kita katastrofa: ji pameta kuprinę su drabužiais, pargriūva, šlampa po lietumi, bet vis tiek pasikliauja intuicija.

Galiausiai prie Senos susipažįsta su mielu, droviu ir po tiltais snaudžiančiu klajokliu Domu. Vienišas vyrukas tampa Fionos gidu.

Tuo pačiu metu Marta atranda ilgai ieškotą širdies draugą Dunkaną.

Filmas intriguoja ne tik satyrišku siužetu. Dinamiškoje ir romantiškoje situacijų komedijoje matome Gordon ir Abel meistriškai kontroliuojamus kūno judesius, kurie primena nebyliojo kino aktorius: Charlie Chapliną, Jacques Tati. Tačiau vietoje to, kad paprasčiausiai imituotų, kūrėjai švelniai parodijuoja klasikus. Subtiliai perteikdami modernaus šokio eleganciją, gatvės cirko humorą bei linksmus pokštus, Gordon ir Abel ekrane atgaivina legendinę prancūzišką komediją.

Nuoroda į filmo anonsą: https://www.youtube.com/watch?v=CT13hT1NjCY

APIE REŽISIERIŲ

Dominique Abel (gim. 1957 m. Briuselyje, Belgijoje), Fiona Gordon (gim. 1957 m. Australijoje).

FILMOGRAFIJA

„Ačiū Amūrui“ (1994, trumpametražis), „Rosita“ (1997, trumpametražis), „Ledkalnis“ (2005, „Kino pavasaris“), „Rumba“ (2008, „Kino pavasaris“), „Fėja“ (2011, „Kino pavasaris“), „Pasiklydę Paryžiuje“ (2016, „Kino pavasaris“).

Panevėžio Forum Cinemas Babilonas 3 kino salėje filmas „Pasiklydę Paryžiuje“ bus rodomas kovo 30 d. 20.00 val. ir 21.22 val.

- Reklama -

Naujausi straipsniai