2024, gegužės 18, Šeštadienis

Kilimo paieškos: kaip išsirinkti geriausią?

Namuose galima rasti kelis itin svarbius bei reikšmingą vaidmenį interjere vaidinančius elementus. Vienas iš jų – kilimas. Tai interjero elementas, kuris puikiai sujungia ir užpildo namų stilių, suteikia jam įdomumo, jaukumo, šilumos. Tačiau, rasti sau tinkamą, kokybišką ir poreikius efektyviausiai patenkinantį kilimą gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kilimai skiriasi savo dydžiais, medžiagomis, forma, o ką jau kalbėti apie dizainus ir spalvas. Iš tiesų, tinkamą kilimą pasirinkti yra be galo svarbu. Per mažas kilimas pradings erdvėje, per didelis ją užgoš, o netinkama spalva gali visiškai sujaukti interjero estetiką. Dėl šios priežasties, renkantis labai svarbu atsižvelgti į kelis aspektus, kurie turėtų palengvinti rinkimosi procesą. Juos ir aptarsime šiame straipsnyje.

Dydis ir forma 

Renkantis kilimą savo namams, pirmiausia, būtina pasirinkti tinkamą jo dydį. Žinoma, jis visiškai priklauso nuo to, kokiame, kokio dydžio kambaryje jis bus naudojamas. Reikia pasirinkti tokį kilimą, kuris puikiai tilptų erdvėje ir savo dydžiu būtų ir atrodytų proporcingas. Jei kilimas yra per didelis, jis, paprasčiausiai, užgoš erdvę ir atrodys neskoningai. Tuo tarpu, per mažas kilimas tarsi pradings erdvėje. Tiesa, dydžio pasirinkimas iš dalies priklauso ir nuo to, kokiame kambaryje kilimas bus naudojamas. Pavyzdžiui, svetainėje, dažniausiai, reikalingas didesnis kilimas. Tuo tarpu, valgomajame, dažnu atveju, jis yra naudojamas po valgomojo stalu ir būna šiek tiek didesnis už jį. Itin naudinga išsimatuoti erdvę, prieš renkantis sau tinkamą kilimą. Tada, tiksliai galėsite pasirinkti sau tinkamą kilimo dydį ir būti garantuoti, kad jis derės prie kambario dydžio. Be abejo, svarbu atsižvelgti ne tik į kilimo dydį, bet ir į jo formą. Tai aspektas, kuris dažnai lieka pamirštas, bet iš tiesų, yra labai svarbus. Nuo formos priklauso tai, kaip erdvėje atrodys kilimas. Galima rinktis stačiakampius kilimus, kurie puikiai tinka didelėms erdvėms arba toms erdvėms, kurios yra siauros ir ilgos. Apvalūs kilimai padeda suminkštinti interjerą, suteikia jam jaukumo ir savotiško žaismingumo. Taip pat, jie puikiai atrodo mažesnėse erdvėse. Tuo tarpu, kvadratiniai kilimai puikiai tinka kvadratinės formos kambariuose bei po kvadratinės formos baldais.

Kilimo medžiaga 

Išsirinkus tinkamą kilimo dydį, svarbu nepamiršti atsižvelgti ir į medžiagą, iš kurios jis pagamintas. Galima rasti itin platų ir įvairų, skirtingų medžiagų kilimų pasirinkimą. Tačiau, dažniausiai, jie yra gaminami arba iš natūralių, arba iš sintetinių medžiagų. Natūralūs kilimai būna gaminami iš vilnos, medvilnės, šilko, džiuto. Jie pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu. Tačiau, jie, dažniausiai, yra gana brangūs, reikalauja gana sudėtingos priežiūros. Tuo tarpu, sintetinių medžiagų, tokių kaip akrilo, poliesterio ar polipropileno kilimai pasižymi žemesne kaina, lengvesne ir patogesne priežiūra bei valymu. Neretai, jie būna atsparesni dėmėms. Tačiau, juose dažnai kaupiasi įvairios bakterijos, jie nėra tokie patvarūs ir ilgaamžiai. Na, o tai reiškia, kad juos gali tekti keisti dažniau. Naudinga paminėti ir tai, kad kilimai gali būti gaminami ir iš dirbtinio šilko. Dažniausiai, tai iš viskozės, bambuko ar bananų šilko gaminami kilimai, kurie yra labai pigūs. Tačiau, jie nėra atsparūs vandeniui ir gali itin lengvai deformuotis.

Stilius ir dizainas 

Greičiausiai, smagiausia kilimo rinkimosi dalis – dizaino, stiliaus paieškos. Kilimų galima rasti įvairiausių. Jie skiriasi savo spalvomis, raštais, o tinkamiausias bus tas, kuris labiausiai derės ir tiks prie namuose esančio interjero bei stiliaus. Galima rinktis tradicinio stiliaus kilimus, kurie pasižymi persiškais, rytietiškais motyvais. Taip pat, plačiai naudojami ir modernūs kilimai, kurie yra papuošti įmantriais, šiuolaikiniais raštais, geometrinėmis figūromis. Neretai, žmonės renkasi ir paprasčiausius vienspalvius, lygius ir jokių raštų neturinčius kilimus, kuriuos be galo lengva derinti prie bet kokio namų stiliaus. Tad, rinkdamiesi atsižvelkite į tai, kokį įvaizdį norite išgauti. Kilimą derinkite prie baldų, sienų spalvos. Itin platų ir įvairų kilimų dizainų pasirinkimą galite rasti Varle.lt svetainėje: https://www.varle.lt/grindu-kilimai-kilimeliai/.

Naujas kilimas, naujos dieninės užuolaidos, pagalvėlės bei daugybė kitų interjero aksesuarų galima namams suteikti visiškai naują ir unikalų įvaizdį. Svarbiausia – pasirinkti tinkamai. Apsilankykite Varle.lt internetiniame prekybos centre, kur rasite itin platų ir įvairų kilimų, užuolaidų bei daugybės kitų prekių asortimentą. Čia visada žemos kainos!

- Reklama -

Naujausi straipsniai