2024, balandžio 23, Antradienis

Kiek laiko užtrunka įsteigti naują įmonę?

Visiems, kurie ryžtasi įsteigti naują įmonę, pirmiausiai kyla klausimas, o kiek gi laiko gali užtrukti ši procedūra? Įmonių esama įvairiausio pobūdžio – tai ir uždara akcinė bendrovė, ir mažoji bendrovė, ir individuali įmonė, ir viešoji įstaiga. Kiekvienu atveju įmonės steigimas gali užtrukti skirtingai.

Kiek truktų UAB bei MB steigimas?

Šio tipo bendrovės steigimas internetu užtrunka labai greitai, vos kelias dienas. Užsakovui tik reikėtų sugalvoti bendrovės pavadinimą, pateikti duomenis, kas bus jos vadovas, kokie kontaktiniai duomenys, akcininkai ir pan. Visa reikiama dokumentacija paruošiama labai greitai, pagaminamas antspaudas, užsakovui lieka tik atvykti pas paslaugos teikėją pasirašyti. Jei įmonė steigiama per notarą, viskas užtrunka ilgiau ir kainuoja brangiau dėl notaro mokesčių.

Mažosios bendrijos steigimas internetu užtrunka iki trijų darbo dienų, o pas notarą – iki savaitės. Tokio tipo bendrijos steigimas internetu yra pats greičiausias ir pigiausias. Užsakovui tereikia sugalvoti įmonės pavadinimą ir atvykti pas paslaugos teikėją vienam susitikimui. Pas notarą ši procedūra užtruktų ilgiau ir kainuotų daugiau.

Kiek laiko trunka Viešosios įstaigos ar Individualios įmonės kūrimas?

VšĮ steigimas internetu gali užtrukti iki trijų darbo dienų, pas notarą – savaitę. Tai darant internetu steigimas būna atliekamas sparčiau ir pigiau. Pas notarą, dėl atskirojo mokesčio už steigimą tenka mokėti brangiau. O individualios įmonės steigimas gali užtrukti nuo trijų iki penkių darbo dienų. Kadangi individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės objektas, jos savininkas turi prisiimti visą verslo riziką ir už šios įmonės įsipareigojimus atsako savo turtu, prieš steigiant tokią įmonę verta pagalvoti ir apie kitokių verslo formų pasirinkimą.

Pats tokios įmonės steigimo internete procesas tikrai yra nesudėtingas. Užsakovui tereikia sugalvoti įmonei pavadinimą, pateikti paslaugos teikėjui steigiamos įmonės duomenis apie savininką, būsimą vadovą, įmonės registracijos adresą, kontaktinius duomenis ir pan. Paskui paslaugos teikėjas suorganizuoja susitikimą pas notarą ir vėliau, kai viskas sutvarkyta, dokumentus pristato į Registrų centrą. Viena iš tokias paslaugas teikiančių įmonių – tai internetinė bendrovė Eureka, kuri efektyviai ir kokybiškai atlieka visus naujos įmonės steigimo darbus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai