2024, kovo 4, Pirmadienis

Kas gali prajuokinti pretenzijų į elitiškumą neturinčius žiūrovus?

Po atliktų apklausų paaiškėjo, jog Lietuvos gyventojai labiausiai mėgsta žiūrėti komedijas, o tik paskui nuotykių filmus. Ir taip yra ne šiaip sau, o todėl, kad dauguma žmonių yra išvarginti įtempto gyvenimo ritmo ir nori atsipalaiduoti.

Ar visos komedijos skatina juoktis iki ašarų?

Tiesa, ne visi komediniai filmai patinka mūsų krašto kino žiūrovams. Jie santūriau atsiliepia apie ironijos kupinas satyrines komedijas, kurios gal ir domina savo aštrumu, tačiau neskatina juoktis iš visos širdies. Jas žiūrint dažniausiai lūpas dabina kreivos šypsenos.

Tuo tarpu nerūpestingos linksmų situacijų komedijos priverčia kikenti net pačius santūriausius žiūrovus. Tai puikiai iliustruoja ir „slaptos kameros“ triukus naudojančios televizijos. Pavyzdžiui, iki nukritimo juokiamasi, stebint kitų nuotykius televizijos „cirke“ – „Pričiupom!“.

Ypač smagu juoktis iš Čarlio Čaplino kine pateikiamų „mažojo žmogaus“ nutikimų. Visada mielai juokiamės iš kitų, nes juoktis iš savęs nedaug kas sugeba. Nebent tik patys juoko industrijos kūrėjai.

Kokia komedija verta romantinių komedijų mėgėjų dėmesio?

Kino komedija „Nieko asmeniško“ pasakoja smagią gyvenimišką istoriją apie merginą, papuolusią į nepavydėtiną situaciją, kai iš visų pusių lyg lavina užgriūva finansinės nesėkmės. Pagrindinė filmo herojė apsukri mergina Medė ne pirštu žindoma. Ji iš nesėkmių liūno gelbėtis nusprendžia, atsiliepdama į internetinį skelbimą, kuriame rūpestingi tėvukai praneša ieškantys merginos savo sūneliui. Va, tada ir prasideda patys linksmumai, dėl kurių verta įsigyti bilietą į šį filmą.

Kokią komediją rinktis juodojo humoro gurmanams?

Laukinių vakarų aistrų kupina kino komedija „Kokaino lokys“ remiasi tikrais įvykiais, nutikusiais 1985 metais, kai narkotikų prekiautojų lėktuvas nukrenta miške. Svaigųjį krovinį suuodžia juodasis lokys. Jis prisiuosto gryno kokaino produkcijos ir ima siautėti. Filme apstu kurioziškų situacijų, iki soties pateikiama riebių keiksmažodžių, kraujo upės liejasi laisvai, o lavonai dėl savo gausybės net nebetelpa į ekraną.

Tad aštrių ir juodai komiškų situacijų vartotojai nedvejodami gali rinktis šį tik suaugusiems skirtą filmą, kuriame vaidina ištisa plejada garsių Holivudo žvaigždžių. O kam nuo tokių filmų šiurpsta oda, tas tegu eina pasižiūrėti dailiai spalvotos komedijos apie Barbę.

- Reklama -

Naujausi straipsniai