Sunku būtų ginčytis, kad Lietuvos vyrai stokoja stiliaus pojūčio ir nesureikšmina savo išvaizdos. Jie domisi madomis ir aktyviai gaudo naujoves ne mažiau už moteris. Jau daug metų vyrų išvaizda besirūpinantys grožio meistrai pastebi, kad vyrai stengiasi žengti koja kojon su mada ir siekia būti išskirtiniai ne tik kruopščiai rinkdamiesi drabužius ir aksesuarus, bet ir formuodami šukuosenas, ir puoselėdami savo vyriškumo simbolį – barzdą. Kauno vyrų stiliaus salono „Old Town Barbers“ meistrai įveikė šimtus kilometrų tam, kad susitikę su garsiausiais pasaulyje barzdaskučiais Lietuvos vyrams galėtų parvežti pačias ryškiausias 2019 metų šukuosenų ir barzdų tendencijas, kurias turėtų žinoti kiekvienas savo išvaizda besirūpinantis stipriosios lyties atstovas.

Grįžta klasika

Lietuvių meistrai neseniai viešėjo Suomijoje vykusiame kasmetiniame „Ruezel“ renginyje, kur bene garsiausi pasaulyje barzdaskučiai – olandai Leen ir Bertas pristatė pačias populiariausias vyriškas šukuosenas meistrams iš viso pasaulio. Susitikime-seminare dalyvavę lietuvių meistrai atkreipia dėmesį, kad kitais metais į madingiausių vyriškų šukuosenų olimpą grįžta klasika.

„Į madą grįžta klasikinis vyriškas kirpimas. Itin populiarūs bus trumpinti šonai ir atgal sušukuoti plaukai. Grįžta šlapių plaukų efekto šukuosenos. Tai ateinančių 2019 metų hitas. Įdomiausia tai, kad vienas kirpimas gali tikti visiems, tereikia žaisti ir varijuoti su plaukų ilgiu. Tuomet tas pats vienas kirpimas kardinaliai pakeis šukuoseną ir įvaizdį“, – ateinančių metų naujienas atskleidė barzdaskučių salono „Old Town Barbers“ vadovė Miglė Revko.

Savo srities profesionalai teigia, kad klasikinis kirpimas turi būti individualiai parenkamas pagal kiekvieno kliento veido formą, bendrą stilių.

Barzdos – vis dar ant bangos

Barzdaskučių salonų Kaune pradininkė M. Revko pasakoja, kad barzdos iš mados nesitrauks ir kitais metais. Šiek tiek keisis tik jų forma, trumpės ilgis.

„Barzdos dar tikrai neišeis iš mados. Ir apskritai ar kada išeis. Tiesiog Lietuvoje daug metų nebuvo barzdų kultūros, nes neturėjome specialistų, savo amato žinovų, nebuvo, kas vyrams padėtų gražiai barzdas sutvarkyti ir prižiūrėti. Tačiau dabar viskas kitaip. Barzdų bumas tikrai nenusilps, nes mūsų vyrai mėgsta eksperimentuoti. Jei ir nusiskuta barzdą, vėliau vėl ją atsiaugina. Todėl keisis tik barzdų ilgis ir forma, jos nebebus tokios masyvios“, – pastebi jau daug metų lietuvių vyrų išvaizda besirūpinanti M. Revko.

Pasak jos, jau praėjo tie laikai, kai barzdos modeliuojamos savarankiškai namuose prie veidrodžio. Vis daugiau vyrų renkasi specialistus, kurie kiekvienam parenka sušukavimus atsižvelgdami į bendrą įvaizdį. Parinkus tinkamą barzdos stilių galima ne tik išryškinti gražiausius veido bruožus, bet ir paslėpti nepageidaujamus.

Naujovių sėmėsi pas geriausius

Ateinančių 2019 metų šukuosenų ir barzdų tendencijų lietuviai sėmėsi pas vienus garsiausių pasaulyje barzdaskučių iš Nyderlandų Leeną ir Bertą. Senosios kirpėjų mokyklos šalininkai savo klientus išskirtinai kerpa tik klasikiniu stiliumi, kuris kitais metais ir bus pats madingiausias.

Barzdaskučių duetas iš Roterdamo visame pasaulyje išpopuliarėjo po to, kai klientai atrado klasikinį vyrišką kirpimą ir jam prisiekusius meistrus. Norėdami patekti į olandų vintažinį saloną su senovinėmis kėdėmis ir 1890 metų rankų darbo veidrodėlių dėklais, iš užsienio plūstantys klientai eilėje ryžtasi laukti net apie septynias valandas. Leenas ir Bertas savo klientams netgi sukūrė vėliau visame pasaulyje išpopuliarėjusią „Reuzel“ gaminių liniją iš pomadų, šampūnų, kondicionierių ir tonikų, skirtų vyrų grožiui puoselėti.

Lietuvių vyrų išvaizda besirūpinantys grožio meistrai taip pat džiaugiasi, kad mūsų vyrai verti komplimentų ne tik dėl siekio puoselėti savo išvaizdą, bet ir noro keistis, atrodyti madingai. Lietuviai itin domisi madomis ir gaudo naujoves, noriai neria į stiliaus pokyčius.

Print Friendly, PDF & Email