2024, liepos 17, Trečiadienis

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas pasipildė 275 šauktiniais

reklama rubai
Šiandien nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje pradeda 275 šių metų šaukimo kariai. Pirmąją atvykimo diena NPPKT kariams bus išduodama karinė uniforma ir ekipuotė. Kariai susipažins su daliniu ir jau tą pačią dieną įsikurs kareivinėse.
„Nuostaba, šiltas priėmimas, draugiška aplinka, nauji iššūkiai ir viršyti lūkesčiai. Jau įvažiavus į Batalioną pasitiko rimti, bet draugiškai nusiteikę veidai. Tik išlipus iš autobuso sužinojome ką reiškia rikiuotis į trieilę, pasijutau kariu“-su pasididžiavimu atsiduso būsimas karys.
„Esu girdėjęs iš pažįstamų apie ypatingą karišką griežtumą kurio čia nepajutau. Pirmas įspūdis apie karišką virtuvę puikus. Maistas skanus ir kokybiškas. Bendras įspūdis puikus ir su nekantrumu laukiu kas bus toliau“-tokiais pirmosios dienos įspūdžiais pasidalino būsimasis “jaunasis vilkas” O. R. pasiryžęs įstoti į husarų gretas.
Karių tarnybą prasidės nuo bazinio kario kurso, kurio metu būsimieji “jaunieji vilkai” bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos pagrindiniais principais, ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų. Po bazinio kario kurso prasidės specialistų rengimo etapas, galiausiai kolektyvinis rengimas. Šiame etape kariai bus mokomi atlikti taktines užduotis savo padalinio sudėtyje. Baigę devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jaunieji vilkai jau kaip profesinės karo tarnybos kariai turės galimybę tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Likusieji papildys kariuomenės rezervą.
Karaliaus Mindaugo husarų bat. nuotr.
- Reklama -

Naujausi straipsniai