2024, gegužės 24, Penktadienis

Karaliaus Mindaugo husarų batalione į atsargą išleidžiami 245 šauktiniai

Šiandien Karaliaus Mindaugo husarų batalione vyko nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigusių 245 karių išleidimo į atsargą ceremonija. Dalis jaunuolių priėmė sprendimą tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje, kaip profesinės karo tarnybos kariai.

Ceremonijos metu buvo apdovanoti ir pasižymėję pratybose iniciatyvūs kariai. Taip pat pasveikinta geriausia VII laidos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karė, kuria tapo Štabo kuopos štabo būrio CBRB skyriaus žvalgybos grandies žvalgė eil. Gertrūda Statkutė.

Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą husarų batalione pradėjo 2021 m. lapkričio 29 d. Tai jau VII laida. Per tarnybos laikotarpį kariai išmoko taktikos, topografijos, išgyvenimo, disciplinos, susipažino su ir išmoko naudotis Lietuvos kariuomenės naudojama ginkluote, technika ir kitais dalykais, kurie svarbūs tikram kariui. Šie mokymai nenuėjo veltui ir tikimasi, kad jie bus naudingi ne tik karo tarnyboje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 3–4 savaičių trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

- Reklama -

Naujausi straipsniai