2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

„Kapelmaušis“ kviečia į vakaruškas!

Aukštaitijos liaudiškos muzikos mėgėjai nekeičia tradicijų – atėjus rudeniui muzikantai ir jų gerbėjai susitinka regiono šventėje-varžytuvėse ,,Kapelmaušis“. Ji jau visai čia pat, tad kapelos repeticijose skuba dailinti koncertines programas, o žiūrovai planuoja savo laiką taip, kad jo užtektų pamėgtoms linksmybėms.

Spaliui persiritus į antrą pusę Panevėžio rajono Ėriškių, Krekenavos, Miežiškių, Šilagalio kultūros centruose vyks atrankiniai turai. Juose dalyvauti panoro 20 kolektyvų iš Panevėžio, Zarasų, Širvintų, Jonavos rajonų. Atrankose geriausiai įvertintos kapelos bus pakviestos pasirodyti didžiajame „Kapelmaušio“ finale, lapkričio 12-ąją vyksiančiame Panevėžio arenoje.

Šiųmečio „Kapelmaušio“ tema – vakaruškos. Renginyje nestigs daugsyk girdėtų ir menkiau atpažįstamų šokių melodijų. Organizatoriai pakvietė varžytuvėse dalyvaujančias kapelas į programas įtraukti skirtingų Lietuvos regionų arba mūsų šalyje gyvenančių kitų tautų atstovų šokių. Taip siekiama priminti mūsų kraštuose buvusių itin populiarių vakaruškų, pasilinksminimų tradicijas, kurios yra reikšminga tautos kultūros dalis, atspindinti regionų unikalumą.

Viliamasi, kad įvairiaspalviai, smagūs kapelų pasirodymai visus, atvykusius į areną, įtrauks į linksmybių sūkurį, leis atitrūkti nuo kasdienybės, pasijusti ne vien šventės žiūrovais, bet ir tikrais dalyviais. Publikai tradiciškai bus patikėta ir pareiga išrinkti jai labiausiai patinkantį „Kapelmaušio“ kolektyvą, kuriam bus įteiktas piniginis prizas. Kaip įprasta, bus ir daug kitų prizų, titulų bei, žinoma, malonių staigmenų.

Organizatorių, Miežiškių kultūros centro, informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai