Pradžia Reikia žinoti Kam reikalingos revizinės durelės?

Kam reikalingos revizinės durelės?

0
39
Kam reikalingos revizinės durelės?

Revizinės durelės  – tai rėmas ir durys, dengiantys sienoje arba grindyse esančią nišą, kurioje yra vamzdžiai, skaitikliai ir kita įranga. Dekoruojant keraminėmis plytelėmis arba plastiku, ant sienos ar grindų revizinės durelės yra mažai arba visiškai nematomos. Tai atrodo daug estetiškiau nei atviri vamzdžiai ir įranga.

Rezervinės durelės taip pat dar vadinamos liukais. Tokia paprasta konstrukcija padės vienu metu paslėpti interjerą gadinančius vamzdžius ir laidus ir tuo pačiu turėti prieigą prie jų prireikus remonto ar matuojant skaitiklių rodmenis. Paprastai konstrukcija įtraukiama į namo projektą. Jei jo nėra, tada kilus užsikimšimams, lūžiams, bet kokioms kitoms problemoms dėl vamzdžių ar trumpojo jungimo elektros instaliacijoje, teks griauti sienas ir namuose sukurti visišką chaosą. O remontas po viso šito bus labai brangus.

Ką daryti, jei nėra revizinių durelių?

Jei namo projekte nėra apžiūros liukų, nepanikuokite. Tokią konstrukciją galite įsigyti internetu. Paprastai jos gaminamas iš gipso kartono, profilių ir plokščių. Geriausias variantas – sieninis liukas, dažniausiai tai yra metalinis rėmas, tvirtinamas prie sienos, kur įrengiamos ir apžiūros durys. Jei tai grindų liukas, geriau sumontuoti paruoštą konstrukciją.

Kokių tipų tikrinimo durys yra?

Prieigos prie komunikacijų nišos gali būti įvairios – su įprastai atidaromomis arba užmaskuotomis durimis, jos skirtos dažymui ar plytelėms kloti, durys tvirtinamos siurbtukais, magnetais ar skląsčiais. Durų dizainas priklauso nuo liuko paskirties. Dabar tapo madinga slėpti nišas ir iš jų padaryti slėptuves.

Jei tai yra grindų revizinės durelės, tada durys turi būti tvirtos. Dažniausiai tai užmaskuojama kaip grindų danga. Svarbiausia, kad ji neliestų gretimos plytelės, kad neatsirastų drožlių ar įtrūkimų.

Atsargumo priemonės montuojant revizines duris

Būtina įrengti apžiūros liuką, atsižvelgiant į tai, kuria kryptimi atsidarys durys ir kokia jų apimtis. Tai būtina, kad iš principo turėtumėte prieigą prie komunikacijų, nes pusiau atsidarančios durys neleis net pamatyti, kas ten atsitiko, o juo labiau sutvarkyti.

Revizinės durelės gali atrodyti nežymios arba nepastebimos, tačiau jos yra esminės pastatų ir įrenginių dalys, užtikrinančios techninę priežiūrą, saugumą ir efektyvumą. Supratus jų svarbą ir funkcijas, galima geriau suprasti, kodėl jos yra būtinos įvairiose pramonės srityse ir pastatuose.