2024, liepos 16, Antradienis

Kaip tinkamai pasirinkti šviestuvą voniai?

reklama rubai

Apšvietimas – tai tema, kuri interjero dizaineriams jau seniai neduoda miegoti naktimis. Kodėl? Nes tinkama šviesa kambaryje gali pabrėžti jo privalumus ir paslėpti trūkumus. Praktinė funkcija taip yra reikšminga. Tinkamas apšvietimas turi didelę įtaką vonios kambario funkcionalumui. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką atkreipti dėmesį galvojant apie vonios kambario apšvietimą ir kokius šviestuvus rinktis, esant skirtingam interjero dizainui.

Kurios lemputės tinka kiekvienam vonios kambario apšvietimui?

Kad aiškiai matytumėte save veidrodyje, vonios kambario apšvietimas turi būti artimas natūraliai dienos šviesai. Tam tinka neutralios baltos spalvos lemputės, be geltono ar mėlyno atspalvio. Be to, kad galėtų atkurti natūralią šviesą, jos turi pasižymėti labai geru spalvų perteikimo indeksu. Geriausia, kad CRI būtų didesnis nei 90, ypač lempos, kuria apšviečiamas veidrodis. O kalbant apie bendrą erdvės apšvietimą – vonios kambario lubų šviestuvui rekomenduojamas mažiausias 500 liuksų intensyvumas.

Kokio tipo vonios kambario šviestuvą pasirinkti?

Idealus sprendimas – pasirinkti skirtingus vonios kambario šviestuvus: vienas, esantis aplink veidrodį, suteikia funkcinę šviesą, o kiti sukuria atmosferą. Abiem atvejais galite naudoti stacionarius šviestuvus arba reguliuojamus prožektorius. Mažam kambariui visiškai pakanka lubinio šviestuvo, o dideliam kambariui labiau tinka įleidžiamieji lubų prožektoriai. Tačiau aplink veidrodį geriau rinktis galingą šviesos šaltinį. Jei pasirinksite reguliuojamus prožektorius, būtinai nukreipkite juos į sieną, kad jų šviesa pernelyg neakintų.

Kokio stiliaus vonios kambario šviestuvą pasirinkti?

Vonios šviestuvai sienoms ir luboms gali būti įvairių dizainų. Galite rinktis stiklinį arba metalinį vonios kambario šviestuvą. Jei norite aukso efekto, rinkitės baltus lubinius šviestuvus su žalvario apvadais. Jie ypač tinka romantiško, minimalistiško stiliaus vonios kambariams. Norint papildyti modernų dekorą, geriausia rinktis rafinuoto dizaino baltus arba sidabrinius sieninius šviestuvus.

Kurie vonios kambario šviestuvai padės sutaupyti pinigų?

Pasirinkę energiją taupantį vonios kambario šviestuvą, galite sumažinti sąskaitas už elektrą. LED yra neabejotinai efektyviausiai energiją vartojanti technologija. Taip pat galite įsirengti reguliuojamo ryškumo lempas. Jos leidžia reguliuoti šviesos intensyvumą pagal savo poreikius. Be to, nedideliems vonios kambariams apšviesti dažnai pakanka kai kurių apšviestų vonios veidrodžių.

- Reklama -

Naujausi straipsniai