2024, balandžio 19, Penktadienis

Kaip sutaupyti vaistinėje?

Valstybinė ligonių kasa informuoja: vaistus skiriantys gydytojai pacientams turi ne tik išrašyti receptą, bet ir patarti, kaip vaistus įsigyti ir vartoti. Vaistininkas taip pat turi informuoti apie kainas ir priemokas. Norintiems vaistinėje sutaupyti ir nepermokėti reikėtų žinoti vos kelias taisykles.

Lietuvoje, kaip ir kitur ES, veikia vaistų kompensavimo sistema. Ji užtikrina, kad tam tikra vaistų kainos dalis ar net visa kaina apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tai reiškia, kad apsidraudusieji, kuriems gydytojas skiria kompensuojamųjų vaistų, gali jų įsigyti nepatirdami didelių finansinių išlaidų.

1 taisyklė: vaistininkas privalo kompiuterio monitoriuje parodyti informaciją apie visus turimus tos pačios veikliosios medžiagos skirtingų gamintojų vaistus, pranešti apie kompensuojamų vaistų kainas ir nustatytas priemokas. Pirkėjas gali pasirinkti pigesnį ar brangesnį vaistą. Monitoriaus pirmoje eilutėje nurodomas pigiausias, už kurį primokėti reikia mažiausiai, apačioje – brangesni.

2 taisyklė: vaistininkas pirmiausia turėtų pasiūlyti įsigyti tą kompensuojamąjį vaistą, kuriam taikoma mažiausia priemoka. Mažesnė kaina nereiškia, kad vaistai blogesni. Iš esmės tai tas pats vaistas, nes jo veiklioji medžiaga, kiekybinė ir kokybinė sudėtis, farmacinė forma yra tokia pati kaip brangesnio vaisto. Pacientai dažnai nė nežino, kad visų vaistų su ta pačia veikliąja medžiaga gamybai taikomi tokie patys kokybės reikalavimai. Įdomu tai, kad daug pigesnių vaistų yra gaminami tose pačiose gamyklose kaip ir brangesni.

3 taisyklė: jei pigiausio vaisto vaistinė tą dieną neturi, vaistininkas jį privalo užsakyti ir pristatyti (mieste – per 2, kaime – 4 dienas).

Taigi pasirinkite vaistą iš vaistinės monitoriuje rodomo sąrašo, drąsiai klauskite, už kurį reikia mažiausiai primokėti, o jei reikiamo vaisto tuo metu vaistinėje nėra – prašykite užsakyti.

- Reklama -

Naujausi straipsniai