2024, birželio 12, Trečiadienis

Kaip rengtis ir kokias grožio procedūras išmėginti šį sezoną?

Po šiltos ir svaiginančios vasaros pasitinkame spalvingą ir stilingą rudenį. Šį sezoną didieji mados namai atsigręžia į praėjusių dešimtmečių siluetus – neseniai pristatytose kolekcijose galime išvysti netikėtus laikotarpių derinius. Netyla ir grožio specialistai – jie pristato naujoves, galinčias padailinti kūno linijas itin efektyviu būdu. Grožio studijoje „Stella“ vykusiose grožio dirbtuvėse mados, šukuosenų bei vizažo meistrai aptarė svarbiausias šių metų tendencijas.

Vienerių metų gimtadienį atšventusios studijos „Stella“ vadovė Sonata Pocienė įsitikinusi, jog kiekvieną moterį labiausiai puošia šypsena, atspindinti vidinę moters būseną: „Kai moteris pasitiki savimi, jaučiasi užtikrinta, niekas negali nustelbti jos grožio – ji juo tiesiog spinduliuoja“.

Visgi grožio specialistė pastebi, jog dažnai moteriai kelia nerimą koks nors trūkumas ar kompleksas, dėl ko ji negali atsipalaiduoti. „Dažniausiai, žinoma, merginos ir moterys būna susirūpinusios savo figūra. Šiandien džiaugiamės, kad savo studijoje galime pasiūlyti procedūrą „Guinot“ aparatu, leidžiančią padailinti kūno siluetą“, – pasakoja S. Pocienė.

Kviečia sugrįžti į septintąjį–aštuntąjų dešimtmečius

Dirbtuvėse užsiėmimus vedusi stilistė Rūta Čepulienė pasakoja, jog rudenį ir žiemą į gatves sugrįžta įvairūs stilistiniai 1960–1980 metų deriniai bei akcentai. Atsižvelgdama į šio sezono pasaulinių mados namų kolekcijų pristatymus, ji išskiria esmines tendencijas.

„Galima pastebėti, kad praėjusių laikotarpių atsikartojimai yra derinami su vėlesnių dešimtmečių ar šių dienų įvaizdžiais. Pavyzdžiui, jeigu pasirenkamas septintojo praeito amžiaus dešimtmečio drabužio siluetas, šukuosena atspindi 2000-uosius. Madinga daryti aukštą ir suveltą šukuoseną, kokią turėjo Amy Winehouse, prie visko priderinant ir šiai dainininkei būdingas makiažo linijas“, – pasakoja stilistė.

Pagrindiniu motoaprangoje vis dar išlieka drabužių sluoksniavimas: „Šį sezoną sluoksniuojame tai, kas nedera. Pavyzdžiui, sijoną sekamės ant suknelės ar suknelę velkamės ant sijono. Taip pat deriname ir šiltesnius drabužius – ant palto velkamės liemenę ar pūkinę striukę“, – pastebi R. Čepulienė.

Nuo languotų retro iki synthpopneono

Šių metų kolekcijose vyrauja plati spalvų paletė. „Vogue“ pristato net 10 ryškiausių atspalvių – viskio ruda, vyšninė raudona, skaitmeninė mėlyna, ryški rožinė (fuksijos), levandų, oranžinė, safyro geltona, alyvuogių žalia, marmuro pilka ir sidabrinė.

Ne ką mažiau margumo randame ir audinių raštuose. „Dabar kuriamas toks suknelių įvaizdis, tarsi jos būtų pasiūtos iš daugybės močiučių skarų. Taip pat į madą sugrįžta ir margi megztiniai, įvairūs langeliai, kaubojiškas stilius, gausu odos elementų. Galima atrasti ir nuosaikaus paprastumo, ir kutais puoštos prabangos ar vakarėliams būdingo ryškaus blizgesio. Kiekvienam – pagal skonį bei pamėgtą laikotarpį“, – komentuoja R. Čepulienė

Plaukuose – varis, neonas, pelenų ruda

Mados ekspertės atkreipia dėmesį, jog spalvingumas plaukuose išlieka ir šįmet. Keičiasi tik atspalviai ir jų tarpusavio žaismė: „Šviesiems plaukams šį sezoną bus derinami vario, riešuto rudos, šalto smėlio, karamelės atspalviai.

Populiarus išliks ombre efektas, nors ir tamsesnės spalvos prie šaknų liks mažiau nei anksčiau. Brunetėms būdingi tamsaus šokolado, espresso kavos, o taip pat ir burgundiškasis ar pelenų rudos atspalviai“. – komentuoja R. Čepulienė.

Merginos ir moterys, nebijančios ryškių spalvų, šį sezoną galės eksperimentuoti su neonu bei kitais itin ryškiais oranžinės, žalios, mėlynos žymeklių atspalviais. Svarbu žinoti tai, kad į madą sugrįžta ir įvairūs plaukų aksesuarai bei blizgučiai.

Nuo vaikiškų kirpčiukų iki pirmosios ponios įvaizdžio

Kalbėdama apie šukuosenas bei kirpimus R. Čepulienė pabrėžia, kad šioje srityje taisyklių nėra. Kolekcijose galima rasti daugybę skirtingų įvaizdžių, tiksiančiųir rafinuotai damai, ir sportinį stilių mėgstančiai ar itin ekspresyviai merginai ar moteriai.

Ir vėl populiarūs tampa praeito šimtmečio aštuntajame dešimtmetyje išpopuliarėję pariesti plaukų galai. Taip pat galime išvysti į madą sugrįžtančius kiek kreivus vaikiškus kirpčiukus, garbanas ar itin griežtą kirpimą.

Šukuosenų srityje taip pat vyrauja eklektika. Atsižvelgiant į individualų pasirinkimą, siūloma derinti įvaizdžius, pabrėžiančius natūralų grožį, praktiškumą ar eleganciją. Kolekcijose rasime ir žemai surištas kasdienes uodegėles, ir rafinuotas damos šukuosenas ar neoninį dažymą, pabrėžiantį tiesų ir lygų sušukavimą.

„Gyvename tiesiog puikiais laikais, kai klestinti grožio pramonė gali mums pasiūlyti teik daug inovatyvių ir neinvazinių būdų, leidžiančių susikurti tokią save, apie kokią svajojame. Svarbiausia – nebijoti eksperimentuoti, ieškant tiek sau tinkamų grožio procedūrų, tiek stiliaus bei mados akcentų“, – reziumuoja grožio studijos vadovė.

Veido kaukės

- Reklama -

Naujausi straipsniai