2024, birželio 12, Trečiadienis

Kaip pasirinkti išmanųjį telefoną ?

Išmanieji telefonai pasirinkimas yra tikras galvos skausmas. Net jei turite pakankamai pinigų, nežinote, kurį iš jų pasirinkti. Daugelis žmonių gėdijasi klausti parduotuvėse, o jei ir klausia, mano, kad jiems visada bus parduotas brangesnis. Internete yra tik pikselių, colių, TN, IPS matricų ir tam tikrų Snapdragonų specifikacijos ir “abrakadabra”.

Operacinė sistema

Operacinė sistema – tai programinė išmaniojo telefono dalis, dėl kurios jis veikia. Galima rinktis iš trijų esamų sistemų: 

  • “Android”;
  • “iOS”;
  • “Windows Phone”.

“Android” yra pirmoji populiariausia sistema. Tai sudaro 58 % visų įrenginių. “Android” išmanieji telefonai mėgstami dėl prieinamos kainos ir galingų funkcijų. Tačiau pagrindinis jų privalumas – pritaikymo lankstumas. Bet kurią programą galima pašalinti ir atsisiųsti naują; jei nepatinka meniu išvaizda, ją pakeisti galima per 5 minutes. Patyrę naudotojai žengia dar vieną žingsnį toliau ir išmanųjį telefoną konfigūruoja su administratoriaus teisėmis (root teisėmis). 

Tačiau yra ir problemų. Pagrindinė iš jų – nestabilus sistemos veikimas įvairiuose įrenginiuose. Tai reiškia, kad ta pati programa puikiai veikia viename išmaniajame telefone, bet gali tiesiog neįsijungti arba veikti nestabiliai kitame.

Nepaisant to, ši sistema neprarado savo gerbėjų, o jos populiarumas kasmet netgi auga. 

“iOS” yra “Apple” operacinė sistema. Joje galima įsigyti tik vieną išmanųjį telefoną – “iPhone”. “iOS” patogiau palyginti su “Android”:

“Android” yra sureguliuota, o “iOS” yra visiškai uždara pokyčiams.

“Android” kartais yra nestabili, o “iOS” beveik niekada neužstringa ir veikia stabiliai. 

“iPhone” trūkumai nėra tokie akivaizdūs. Pirma, “iPhone” netinka tiems, kurie mėgsta eksperimentuoti. Tinkinti meniu, piktogramų ir kitų dalykų išvaizdą galima tik įsilaužiant. Tačiau tai rizikinga, nes galite sudaužyti telefoną ir tokiu atveju garantinis remontas bus atmestas. 

Antra, “iPhone” yra daug brangesnis už kitus išmaniuosius telefonus. O už geras “AppStore” programėles dažniau mokama.

“Windows Phone” išmanieji telefonai tinka tiems, kurie nenori atsisakyti pažįstamo asmeninio ar nešiojamojo kompiuterio meniu. “Windows” privalumai išmaniuosiuose telefonuose – tai programų ir viso įrenginio reakcijos sparta. Trūkumų yra keletas. Pirma, nepatyrusiems naudotojams gali būti sunku įvaldyti “Windows Phone”, antra, “Windows Store” parduotuvėje yra nedaug kokybiškų ir optimizuotų programų.

Ką pasirinkti ?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Reikia išbandyti kiekvienos sistemos atstovą, nuspręsti dėl biudžeto ir priimti sprendimą.

Ekranas

Svarbūs ekrano parametrai yra šie:

  • įstrižainė;
  • matricos tipas;
  • rezoliucija.

Išmaniojo telefono ekrano parametraiEkrano dydis turi būti tinkamas konkrečioms užduotims atlikti. Pavyzdžiui, jei išmanusis telefonas dažnai naudojamas knygoms skaityti, žaidimams žaisti ir paštui siųsti, geriau rinktis ekraną su gera matrica (IPS, AMOLED “Android” arba “Retina” “Apple”) ir didesne įstrižaine – nuo 5 iki 5,5 colio. Išmanieji telefonai su didesne įstrižaine vadinami fabletais.

Jei išmanusis telefonas skirtas tik pakeisti pasenusį mygtukinį telefoną, galite sutaupyti pinigų ir pasirinkti paprastesnį įrenginį su mažesne įstrižaine (iki 4,5-5 colių) ir prastesne matrica (TFT).

Ekrano skiriamoji geba paprasta: kuo ji didesnė, tuo geresnis vaizdas, tačiau išmanusis telefonas bus brangesnis. Siūlome rinktis iš HD, FullHD ir QHD (kokybės didėjimo tvarka).

Ką pasirinkti ?

Jei nusprendėte pakeisti seną telefoną ir neplanuojate nieko kito daryti, tik skambinti, rinkitės išmanųjį telefoną, kurio ekranas būtų iki 4,5-5 colių, kad būtų patogus ir turėtų TFT matricą. Šiam scenarijui pakanka HD raiškos.

Jei skaitote knygas, naršote internete ir daug laiko praleidžiate internete, rinkitės 4,5-5,5 colių išmanųjį telefoną su IPS, AMOLED arba “Retina” matrica. Sprendimas yra bet kuris iš trijų aukščiau nurodytų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai