akiniai

Akiniai yra aksesuarai, kurie skirtingose situacijose užtikrina geresnį matomumą ir leidžia patogiau užsiimti atitinkamomis veiklomis. Priklausomai nuo to, kokiais atvejais norisi juos nešioti, skiriasi ir tinkamiausių modelių pasirinkimas. Šį kartą pakalbėsime apie skirtingus akinių tipus ir aptarsime jų pritaikymo bei pasirinkimo galimybes.

Akiniai darbui kompiuteriu

Ne paslaptis, kad kompiuterių, televizorių ir netgi telefonų ekranai skleidžia mėlyną šviesą, dėl kurios ilgainiui galime jausti nuovargį ar sunkiau susikaupti. Kartais teigiama, jog dėl jos suprastėja ir miego kokybė. Norint išvengti visų šių nemalonių padarinių, reikalingi akiniai darbui kompiuteriu, kurie turi filtrus, blokuojančius mėlyną šviesą. Jų dėka galime lengviau susikaupti ir susikoncentruoti, tad tikėtina, kad darbo rezultatai taip pat bus geresni – ypač tuomet, jei pavyks ir geriau išsimiegoti.

Tokie gaminiai yra be dioptrijų, todėl juos gali nešioti visi, kurie daug laiko praleidžia prie ekranų. Ypač pravartu tokius akinius nupirkti vaikams ir paaugliams, kurie savo laisvalaikio neįsivaizduoja be kompiuterio ar telefono. Jie „veikia“ lygiai taip pat, kaip ir suaugusiems skirti modeliai, tačiau dydis yra kiek mažesnis.

Akinai žiūrėjimui į tolį

Tokie aksesuarai yra reikalingi esant trumparegystei, kai sunku įžiūrėti toliau esančius objektus. Šie akiniai yra su minusinėmis dioptrijomis, todėl prieš tai reikėtų apsilankyti pas specialistus, kad žinotumėte, kokį modelį geriausia pirkti – šiuo atveju eksperimentuoti tikrai nederėtų. Tuo labiau, kad kai kurie tokius aksesuarus nešioja vairuodami, sėdėdami auditorijose ar atlikdami kitas pavienes užduotis, tuo tarpu kiti šiuos akinius naudoja nuolatos. Tai priklauso nuo to, kokia yra akių būklė ir kiek diskomforto patiriama kasdienėse situacijose.

Akiniai skaitymui

Vienas iš dažniausių nusiskundimų prastėjant regėjimui yra tas, jog sunkiau matyti objektus, esančius arčiau mūsų. Tokiais atvejais praverčia akiniai skaitymui, kuriuos galima pritaikyti ne tik šiai veiklai, bet ir visais kitais atvejais, kuomet reikia įžiūrėti arti esančius objektus. Kai kurie iš jų turi ir mėlyną šviesą blokuojančius filtrus – tokius aksesuarus galima pritaikyti dažnai žiūrint į ekranus. Taip pat rasite sulankstomus jų modelius ir galėsite rinktis skaitymo akinius tiek su dioptrijomis, tiek ir be jų. Platus šių gaminių pasirinkimas yra pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.

Akiniai nuo saulės

Galima sakyti, kad tai – kone plačiausiai žinomas ir dažniausiai naudojamas akinių tipas, kuris saugo akis nuo saulės spindulių. Nors tokie aksesuarai dažnai nešiojami dėl papildomo komforto ar netgi dėl įvaizdžio patobulinimo, kai kuriose situacijose (pavyzdžiui, vairuojant ar lauke užsiimant aktyvia veiklia) jie gali ženkliai pagerinti matomumą.

Renkantis tokius akinius, dažniausiai patariama atkreipti dėmesį į jų apsaugos lygį, bei, žinoma, dizainą. Galėsite rinktis įvairiausių atspalvių rėmelius, o jų formą reikėtų priderinti prie savo veido. Jei jis apskritas, geriausiai tiks stačiakampiai ar aviatoriaus stiliaus akiniai, o prie kvadratinio veido labiausiai derės ovalios formos. Trikampio veido savininkams rekomenduojami lašo formos ar griežtų linijų aksesuarai, o prie apversto trikampio labiausiai tinka kvadratiniai rėmeliai. Tie, kurių veidas yra ovalus, gali rinktis bet kokias formas – svarbiausia, kad rėmeliai nebūtų siauresni už plačiausią veido dalį. Atsižvelgę į šias rekomendacijas, pagal jas galėsite išsirinkti ir aukščiau minėtų akinių tipų formas.

Tikėtina, kad tarp visų šių akinių tipų surasite bent kelis, kuriuos galėsite pritaikyti savo kasdienybėje. Nėra prasmės vengti tokių aksesuarų – jie ne tik pagerins matomumą, bet ir užtikrins dar didesnį kasdienį komfortą.

Print Friendly, PDF & Email