b-a.lt

Projektuojantiems ar besistatantiems naujus namus, šis straipsnis bus labai naudingas. Taip pat jis pravers ir tiems, kurie ieško greito bei efektyvaus būdo paversti miegamąjį ta vieta, kuri leis geriau pailsėti po sunkios dienos. Niekada miegamojo nestatykite į antrą planą ir nepalikite jo paskutinei minutei. Tai kambarys, kur praleisite ne mažiau nei trečdalį paros, todėl svarbu, kad jis būtų kuo labiau pritaikytas ramiam poilsiui. Taigi, keli patarimai miegamajam.

Spalvų gama – siaura

Miegamajame rekomenduojama rinktis šviesesnes spalvas, vien dėl to, kad šviesūs atspalviai gerina nuotaiką. Akcentus jau galima derinti pagal skonį, bet pati pagrindinė paletė turėtų būti vienspalvė arba su švelniais kontrastais. Štai spalvų poveikiai jūsų nuotaikai ir psichologijai:

  •       Juoda – drąsa, jėga, elegancija, paslaptis, prabanga
  •       Raudona – meilė, energija, aistra, alkis
  •       Mėlyna – pasitikėjimas, išmintis, ramybė, stabilumas
  •       Žalia – gamta, pusiausvyra, ramybė, poilsis
  •       Geltona – džiugesys, vaikiški džiaugsmai, šviežumas, energija
  •       Oranžinė – sveikata, potraukis, džiaugsmas
  •       Rožinė – švelnumas, jautrumas, rūpestis, seksualumas
  •       Violetinė – karališka, paslaptis, prabanga, kūrybiška

Pagal tai, kokią spalvą pasirinksite, tokias emocijas miegamajame ir gausite.

Miegamojo baldai

Viskas, pradedant nuo miegamojo baldų išdėstymo iki baldų skaičiaus bei stiliaus yra labai svarbu. Išdėstymas laikantis tam tikrų dizaino taisyklių arba vadovaujantis, pavyzdžiui, Feng Šui – gali padėti sukurti jaukesnę atmosferą miegamajame. Taip pat keli išdėstymo triukai gali paslėpti kambario trūkumus, pavyzdžiui jo siaurumą, žemas lubas, šviesos stoką ir taip toliau.

Miegamasis geriau labiau tuščias, nei labiau pilnas. Pasistenkite taupyti erdvę bei grindų plotą. Šalia lovos gražiai dera naktinis stalelis arba maža komoda, kambaryje taip pat gali būti spintelės arba spinta. Per daug baldų sukurs užgrūstos arba visai neraminančios erdvės įspūdį, todėl priprasti ir pailsėti bus daug sunkiau. Galite pasitarti su interjero dizaino specialistais, kad geriau pasirinktumėte baldus pagal jų stilių ir pritaikymą. Geriausiomis kainomis miegamojo kambario baldai tik parduotuvėje b-a.eu.

Lovos padėtis

Lovą rekomenduojama dėti taip, kad turėtumėte patogų praėjimą šalia ar aplink jos. Nenukiškite jos į kampą, kadangi būtent lova yra centrinis kambario baldas, ji turi būti centre. Lovos nestatykite priešais duris, geriau – šonu. Visi kiti baldai ar svarbūs objektai miegamajame turėtų būti pastatyti aplink lovą, bet jos neužgožti. Paveikslus arba plakatus galima kabinti virš jos, bet nepamirškite, kad, jeigu jie nukris naktį – galite susižeisti, todėl tokiu atveju pasirūpinkite stipriu pritvirtinimu. Tiems, kas nuspręs, jog paveikslo ar plakato reikia – nepamirškite, jog svarbu įkomponuoti meno kūrinį į kambarį. Tai negali būti per daug išsišokusi arba neskoninga kūryba, piešinys turėtų derėti prie viso to, kas dar ten yra.

Šviesa

Miegamajame šviesa yra labai svarbi. Čia jos turėtų būti ne tiek daug kiek virtuvėje ar svetainėje, tačiau ir ne per daug. Jeigu langai į rytus – reikės gerų žaliuzių, roletų arba užuolaidų, kadangi tvaiski saulė ryte gali tikrai ne kartą suerzinti. Jeigu langai į vakarus – tokios problemos nekils, bet miegamajame dažnai gali būti tamsoka ir šalta, tad reikia pasirūpinti gerais langais bei moderniu apšvietimu. Jei šviesos kambaryje užtenka – galite jį dažyti tamsiau, jei trūksta – dažykite šviesiomis spalvomis.

Print Friendly, PDF & Email