2024, liepos 15, Pirmadienis

Kaip išsirinkti kultivatorių?

reklama rubai

Pavasario pradžioje kas tik turi prie namų ar sodų bendrijoje gabalėlį žemės, tuoj nekantraudamas imasi daržininkystės ir sodo darbų. O pats geriausias sodininko-daržininko pagalbininkas yra geras kultivatorius. Pasvarstykime apie tai, koks gi kultivatorius jums gali būti pats tinkamiausias. Kultivatorių esama dviejų rūšių – benzininiai ir elektriniai(įkraunami arba laidiniai).

Kuo yra naudingas kultivatorius?

Be kultivatoriaus neįmanoma lengvai paruošti dirvožemį pavasarinei sėjai. Daug prakaito tektų išlieti, jei savo sodybinio sklypo žemę imtum varpyti kastuvu. Be to, toks varpymas ne tik pareikalautų daug fizinių jėgų ir laiko, bet ir smarkiai privargintų. Naudojant kultivatorių, dirva lengvai išpurenama, tam pasitarnauja metaliniai ašmenys. Jo dėka nesunkiai galima į dirvožemį įmaišyti kompostinę žemę. Aišku, be kultivatoriaus galima verstis, jei prie namų auginate tik keletą lysvių daržovių gėlių klombą, tada užtenka ir kastuvo. Tačiau jei prie namų valdote šešis ir daugiau arų žemės, jums tikrai verta įsigyti kultivatorių.

Kokiomis savybėmis pasižymi benzininis, o kokiomis elektrinis kultivatorius?

Benzininis kultivatorius yra labiau reikalingas, jei valdote toli nuo namų esantį žemės sklypą, nes iki jo iš namo nenutempsi elektros laido, prie kurio būtų prijungtas elektrinis kultivatorius. Trūkumas tik toks, kad benzininis kultivatorius yra sunkesnis. Be to, jam reikia daugiau priežiūros. Nuolat reikia stebėti, ar ne laikas keisti tepalus, ar oro filtras neužsikišęs, ar žvakės tinkamai veikia. Benzininiai kultivatoriai irgi skirstomi į dvi rūšis. Vieni užvedami droselio pagalba, o kiti turi specialų priedą, kuris leidžia juos užvesti ir be droselio pagalbos.

Tuo tarpu elektrinis kultivatorius yra gerokai lengvesnis už benzininį, ir pigesnis. Jam tereikia mažiau priežiūros. Todėl elektrinį kultivatorių verta įsigyti tiems, kurių namų valdos tėra iki dešimties arų žemės, o priėjimas prie elektros tinklo nėra tolimas. Tiesa, esama ir įkraunamų kultivatorių, kurie puikiai tinka mažesniems žemės plotams apdirbti, nes jų veikimo laikas gana trumpas. Todėl teks daugiau laiko praleisti juos įkraunant. Be to, šio tipo kultivatoriaus nepatariama rinktis, jei jūsų sklype yra molingas dirvožemis, kuriam suarti reikia išeikvoti daug energijos. Daugiau informacijos apie kultivatorius ieškokite internete adresu: https://www.aleina.lt/243-kultivatoriai-motoblokai.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai