Geoterminis šildymas yra atsinaujinantis energijos šaltinis, išgaunantis šilumą iš natūralios žemės šilumos ir panaudojantis ją pastatams šildyti. Geoterminio šildymo veikimo principas yra tas, kad jis veikia šilumos siurblio pagalba, kuris visą pirminę energiją paima iš vandens. Tada šiluma paskirstoma visame pastate, naudojant vamzdžių tinklą, įkastą į žemę. Ši sistema gali būti naudojama ne tik pastatų šildymui, bet ir vėsinimui bei karšto vandens ruošimui. Geoterminio šildymo pagrindus suprasti labai svarbu prieš sprendžiant, ar verta jį įsirengti savo namuose.

Geoterminis šildymas turi keletą privalumų, palyginti su tradicinėmis šildymo sistemomis. Svarbus privalumas yra tai, kad tai nekenksmingas aplinkai ir atsinaujinantis energijos šaltinis. Jis nepriklauso nuo iškastinio kuro ir neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų, todėl tai yra tvarus šildymo sprendimas. Be to, geoterminio šildymo sistemų eksploatavimo laikas yra ilgesnis nei tradicinių šildymo sistemų, taip pat, jam reikia minimalios priežiūros. Kitas privalumas yra tai, kad geoterminio šildymo sistemos yra labai efektyvios ir gali žymiai sumažinti sąskaitas už energiją. Tačiau svarbu pažymėti, kad pradinės įrengimo išlaidos gali būti didelės.

Nepaisant daugybės privalumų, geoterminio šildymo sistemos turi tam tikrų galimų niuansų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Tai gali būti didesnė įrengimo kaina, taip pat diegimo procesas gali būti sudėtingesnis ir todėl reikalauja specialios įrangos bei patirties, o tai gali padidinti bendras išlaidas. Be to, sistemos efektyvumą gali paveikti dirvožemio ir uolienų sudėtis, taip pat požeminio vandens prieinamumas. Sistema gali būti netinkama visų tipų pastatams, ypač tiems, kurių lauko erdvė yra ribota. Prieš nusprendžiant, ar įsirengti geoterminį šildymą savo namuose, būtina atidžiai įvertinti šiuos aspektus.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, ar verta įsirengti geoterminį šildymą

Vienas iš svarbiausių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, ar verta įsirengti geoterminį šildymą, yra pradinės įrengimo išlaidos ir ilgalaikis sutaupymas. Geoterminio šildymo sistemų įrengimas gali būti brangus, o išlaidos svyruoja priklausomai nuo sistemos dydžio ir turto vietos.  Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti sprendžiant, ar verta įrengti geoterminį šildymą, yra nekilnojamojo turto tinkamumas geoterminiam šildymui. Geoterminio šildymo sistemoms įrengti reikia daug vietos, įskaitant prieigą prie didelio kiemo ar atviros žemės. Aplinkos sumetimai ir paskatos taip pat yra svarbūs veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, ar verta įrengti geoterminį šildymą.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email