2022-05-24, Antradienis
13.6 C
Panevezys

Ką D. Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?

Tuo laiku pasaulio ir Europos plaukimo čempionas Danas Rapšys turėtų jau miegoti savo lovoje Panevėžyje. Tačiau vėlyvą vakarą plaukikas vairuoja savo „Koleos“ visureigį į aikštelę prie uždaryto Fabijoniškių plaukimo baseino. Ten jį pasitinka akinančios šviesos ir burzgiantys elektros generatoriai.

„Tu durns…“, – sumurma panevėžietis frazę, paprastai reiškiančią didelę nuostabą, ir su visais plaukimo rakandais žengia į baseiną.

Tokį vaizdą šiauriniame Vilniaus gyvenamajame rajone buvo galima išvysti vasario 22-osios naktį, kai Lietuvoje dar nebuvo paskelbtas karantinas ir baseine dar buvo vandens. Į sostinę panevėžietis plaukikas atvyko tiesiai iš Alytaus, kuriame tapo Lietuvos čempionu sau kol kas neįprastoje 100 m plaukimo peteliške rungtyje ir įvykdė dar vieną olimpinį normatyvą (B).

Tą vakarą plaukikas Danas Rapšys tapo aktoriumi. Jis filmavosi naujoje natūralaus mineralinio vandens „Akvilė” reklamoje. Ji pradėta rodyti pastarosiomis dienomis.

Nuostabą reiškianti panevėžietiška frazė tą naktį skambėjo dar kelis kartus. Iki tol vienoje reklamoje jau filmavęsis sportininkas dar nebuvo regėjęs profesionalios kūrėjų komandos darbo iš arti. Trys sunkvežimiai įrangos, elektros generatoriai, profesionali apšvietėjų brigada, režisierė, jos asistentai, grimerės, speciali gervė kamerai baseino palubėse, naras ir dubleriai.

„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip. Buvau labai nustebęs dėl tokio masto”, – prisimena D. Rapšys.

Jam teko ne tik stebėtis, tačiau ir pavargti – gerokai daugiau nei tik ką pasibaigusiame Lietuvos plaukimo čempionate. Ir dėl to, kad D. Rapšys yra profesionalus plaukikas, o ne profesionalus aktorius, ir dėl to, kad baseine teko įveikti dar ne vieną atkarpą. Ne šiaip laisvai „maudantis“, kaip sako plaukikai. Mat drauge filmuotis pakviesti Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniai sumanė palenktyniauti, o pagal scenarijų D. Rapšys turėjo pirmas paliesti baseino sienelę.

„Net patį azartas apėmė, nors buvau jau pavargęs”, – prisimena plaukikas.

Filmuojama buvo naktį, nes dieną baseinas knibždėjo žmonėmis ir uždaryti jo nebuvo galimybės. O norimiems kadrams nufilmuoti režisierei Elvinai Nevardauskaitei ir jos komandai reikėjo bent 6 valandų.

„Danui teko keletą valandų plaukioti, šokinėti nuo pakylos ir kartoti kitus įvairius veiksmus. Buvo akivaizdu, kad nors Danas užsiima individualiu sportu, jam puikiai sekasi dirbti komandoje – nors ir pavargęs, jis stengėsi, kad ne tik jo, tačiau ir kitų aktorių – plaukikų – dalys atrodytų įtikinamai. Tad man, kaip režisierei, buvo itin smagu jausti bendradarbiavimą ir atsidavimą”, – sako E. Nevardauskaitė.

Iš viso reklamą kūrė beveik 20 žmonių. Idėjos autorius – tarptautinių reklamos konkursų laureatas Aurimas Kadzevičius.

„Dano Rapšio bendradarbiavimas su „Akvilės“ vandeniu natūraliai padiktavo veiksmo vietą – baseiną. Sportininko interviu vienoje tinklalaidėje įkvėpė pagrindinę reklaminio klipo idėją – nuo mažens kiekvienas svajoja užaugti ir tapti kažkuo. Klipas – apie svajonę, kuri tampa geru jausmu ilgam. Nesvarbu, kokie tavo tikslai – dideli ar maži, jie yra unikalūs ir svarbūs“, – sako A. Kadzevičius.

Be D. Rapšio joje filmavosi dar šeši jauni plaukikai ir du kūdikiai.

Naujoji „Akvilės” reklama su D. Rapšiu bus rodoma per televiziją, „Youtube” ir socialiniuose tinkluose.

- Reklama -

Naujausi straipsniai