2024, liepos 15, Pirmadienis

Jauniesiems policijos rėmėjams – stovykla, kuri augina

reklama rubai

Kaip padėti nelaimės ištiktam žmogui, kaip apginti save ir artimą, kaip dirbant komandoje pasiekti didesnių rezultatų, kaip dresuoti tarnybinį šunį, kaip pasiremiant lietuvių liaudies pasakomis papasakoti koks bus ateities policijos pareigūnas? Šiuos ir daug kitų iššūkių sprendė Jaunieji policijos rėmėjai Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vykusioje vasaros stovykloje.

Jau kelerius metus organizuojama stovykla šiemet ypatinga – joje dalyvavo ir jaunimas iš Ukrainos. Per 90 jaunuolių iš abiejų šalių turėjo galimybę ne tik susipažinti su policijos pareigūno profesija, LPM kursantų veikla, stiprinti kūrybiškumą, didinti saviraiškos galimybes, ugdyti bendravimo įgūdžius, bet ir pasitikrinti savo norą ir motyvaciją tapti policijos pareigūnu.

Visą savaitę stovyklautojai mokėsi rikiuotės pagrindų, savigynos elementų, profesinės taktikos, civilinės saugos, vyko ginklų ir šaudybos, policijos veiklos pamokos, pirmosios pagalbos teikimo mokymai. Kiekvieną dieną buvo organizuojamos aktyvios veiklos, patyrę pedagogai su stovyklautojais dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, žaidė edukacinius žaidimus, organizavo kūrybines veiklas. Dalyviai lankėsi Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras”, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo ir Kelių policijos skyriuose, policijos muziejuje, kinologijos centre.

„Labai šauni stovykla! Man labiausiai patiko rytinės mankštos, savigynos ir profesinės taktikos užsiėmimai. Apskritai, man patiko, kad stovykloje daug judesio, sporto ir veiksmo. Per šią savaitę daug pamatėme, sužinojome, aplankėme policijos įstaigas, susiradome naujų draugų. Teko ir pasukti galvą kaip atlikti logines, kūrybines užduotis, rasti atsakymus į protmūšio klausimus. Buvo turininga ir linksma savaitė, norėčiau čia sugrįžti ir kitais metais!“ – įspūdžiais dalijasi stovyklos dalyvė Ugnė Leonaitė.

Įspūdingą ir nuotykių kupiną savaitę moksleiviams suorganizavę stovyklos vadovas LPM Profesinių įgūdžių valdybos viršininko pavaduotojas Linas Švambarys ir patyrę būrių vadai negailėjo gražių žodžių stovyklos dalyviams. „Džiaugiuosi, kad stovykloje dalyvavo tokie aktyvūs, žingeidūs,  kūrybingi ir draugiški vaikai. Jau pirmą vakarą moksleiviai susibičiuliavo su svečiais iš Ukrainos, kartu atrado bendras veiklas, nepaisant kalbos barjero visi šauniai leido laiką. Mokyklos pedagogai taip pat gyrė vaikus už entuziastingai atliekamas užduotis ir gerus pasiektus rezultatus,“ – stovyklą apibendrino L. Švambarys.

Kiekvienais metais vasarą organizuojama stovykla, skirta paskatinti aktyviausius jaunuosius policijos rėmėjus. Jaunasis policijos rėmėjas – policijos rėmėjas nuo 12 iki 18 metų amžiaus, padedantis teritorinėms policijos ir švietimo (ugdymo) įstaigoms vykdyti vaikų nusikalstamumo ir kitų teisės pažeidimų prevenciją, kurti saugią aplinką mokyklose ir jų prieigose.

Asmuo, norintis tapti jaunuoju policijos rėmėju, gali kreiptis į gyvenamojoje vietoje esančią teritorinę policijos įstaigą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai