2024, birželio 15, Šeštadienis

Jau šį šeštadienį – koncertas Berlyno sienos griuvimo trisdešimtmečiui

Lapkričio 9 dieną, šeštadienį, minimas Berlyno sienos, tapusios Šaltojo karo simboliu, griuvimo trisdešimtmetis. Šią svarbią datą atšvęsti LRT kartu su partneriais kviečia jau šį šeštadienį, 19 val. Vilniaus Lukiškių aikštėje vyksiančiame nemokamame koncerte „Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno“.

Koncerto metu skambės muzika, griovusi sienas tarp valstybių ir žmonių. Scenoje pasirodys Algirdas Kaušpėdas (ANTIS), Saulius Urbonavičius-Samas (BIX), Nėrijus Pečiūra-Atsuktuvas (UŽ TĖVYNĘ), Šarūnas Mačiulis (POLIARIZUOTI STIKLAI), Rimantas Giedraitis (KARDIOFONAS), Jeronimas Milius, SKAMP, LEMON JOY, HAPPYENDLESS ir kiti.

„LRT kelia sau tikslą įdomiai ir aktualiai paminėti svarbias istorines datas, formavusias mūsų tautos charakterį. 1989-ieji buvo svarbūs lūžio metai visam Rytų ir Centrinės Europos regionui, per kurį nuvilnijo judėjimai už laisvę. Lietuva buvo ne išimtis: rugpjūtį kartu su kaimynais sustoję į Baltijos kelią – vieną didžiausių taikių protestų – visam pasauliui garsiai pareiškėme, kad mes pasiryžę kovoti už savo šalies laisvę. Tų metų kulminacija lapkritį tapo Berlyno sienos griūtis, simboliškai iliustravusi Šaltojo karo tarp Rytų ir Vakarų pabaigą. Ryžtinga to meto dvasia atsispindėjo ir muzikoje, kuri iš naujo suskambės jau šį šeštadienį Vilniaus Lukiškių aikštėje“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Šis koncertas – LRT kartu su partneriais iš JAV ambasados įgyvendinamo projekto „Laisvės banga“ dalis. Projekto metu bus siekiama prisiminti svarbias devintojo dešimtmečio išsivadavimo už laisvę datas ir naujai pažvelgti, ko iš to meto įvykių galima būtų išmokti šiandien.

Lapkričio 9 dieną tiesioginę koncerto transliaciją bus galima stebėti ir per LRT TELEVIZIJĄ, ir portale LRT.LT. Nuo 18.45 val. vyks ir speciali Berlyno sienos griuvimo 30-mečiui skirta laida tiesiai iš LRT studijos. Jos metu bus aptarta, kaip laisvės idėjos, gimusios Lietuvoje, nuvilnijo per visą Europą iki Berlyno; kaip muzika mus uždegė laisvei ir ar ji tai gali padaryti šiandien? Apie tai tiesioginės transliacijos metu diskutuos istorikas Algimantas Kasparavičius, grupės „BIX“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas ir LRT populiariosios muzikos redaktorius Ramūnas Zilnys. Laidą ves Rasa Tapinienė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai