2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Izoliuoti sodo nameliai: kaip juos apšiltinti maksimaliai?

reklama rubai

Plačiai žinomas faktas, jog mediena, kaip statybinė medžiaga, pasižymi itin aukšta savaimine šilumos bei garso izoliacija. Paprastai tariant, lyginant su kitomis medžiagomis, ji prastai praleidžia garsą ir šilumą, todėl medinius namus izoliuoti tampa gerokai paprasčiau ir pigiau lyginant su kitais pastatų tipais. Vis dėlto, tam, kad sodo nameliai pasižymėtų geriausiomis izoliacinėmis savybėmis, šiltinimo darbus būtina atlikti profesionaliai. Todėl šiame straipsnyje nusprendėme pasidalinti svarbiausiais patarimais, leisiančiais užtikrinti kokybišką darbų atlikimą.

Plačiai žinomas faktas, jog mediena, kaip statybinė medžiaga, pasižymi itin aukšta savaimine šilumos bei garso izoliacija. Paprastai tariant, lyginant su kitomis medžiagomis, ji prastai praleidžia garsą ir šilumą, todėl medinius namus izoliuoti tampa gerokai paprasčiau ir pigiau lyginant su kitais pastatų tipais. Vis dėlto, tam, kad sodo nameliai pasižymėtų geriausiomis izoliacinėmis savybėmis, šiltinimo darbus būtina atlikti profesionaliai. Todėl šiame straipsnyje nusprendėme pasidalinti svarbiausiais patarimais, leisiančiais užtikrinti kokybišką darbų atlikimą.

Mediniai sodo nameliai: nuo ko priklauso izoliacijos kokybė?

Kaip jau minėjome anksčiau, mediena, kaip statybinė medžiaga, savaime pasižymi itin geromis izoliacinėmis savybėmis. Tačiau, vertinant bendrą medinių namų izoliaciją, vertėtų akcentuoti jog, priešingai nei mūriniai namai, mediniai mobilus nameliai nėra pagaminti iš vientisų medžiagų. Dėl šios priežasties siekiant aukščiausios kokybės izoliacijos, gerai apšiltinta privalo būti kiekviena namo dalis.

Stengiantis, kad mobilus namelis apšiltintas būtų kaip įmanoma kokybiškiau, papildomą dėmesį rekomenduojama skirti jo sienų storiui. Kuo storesnės namelio sienos – tuo didesnė savaiminė izoliacija – tuo plonesnis apšiltinimo sluoksnis bus reikalingas medinukui.

Ne mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į tokių būsto dalių kaip namo durys ar langai apšiltinimą. Remiantis praktika, net 25% šilumos nuostolių tenka vasarnamio langams ir durims, o 15% – luboms. Todėl, jei ketinate statyti naują medinį namą, šioms jo dalims rekomenduojame skirti išskirtinį dėmesį. Jei mobilus namelis – jau pastatytas, prieš investuojant į papildomą jo šiltinimą rekomenduojama išsiaiškinti silpniausias medinuko vietas šilumos atžvilgiu.

5 patarimai, kaip užtikrinti maksimalią namelio šilumą

  1. Pasirinkite tinkamą vietą statyboms

Norint, kad izoliuoti sodo nameliai pasižymėtų maksimaliomis šiluminėmis savybėmis, ne visada užtenka tik investuoti į šiltinimui naudojamas medžiagas ir kokybišką darbų atlikimą. Specialistų teigimu, tam įtakos turėti gali ir tokie, iš pirmo žvilgsnio nepastebimi dalykai, kaip teisingai parinkta namelio geografinė vieta. Pavyzdžiui, ar mediniai sodo nameliai stovi ant kalvos, dauboje ar ant lygaus paviršiaus. Projektuojant rąstinį namelį ant kalvos ar atviroje vietoje, jo sienos yra visiškai atviros, todėl tokioje vietoje stovintys mobilus nameliai šilumą išlaiko kur kas prasčiau (į sienas nuolat tiesiogiai pučia vėjas).

Kitas šilumos požiūriu svarbus sprendimas – gerai parinkta pastato padėtis. Ekspertai teigia, jog dar tame etape, kai mediniai nameliai yra projektuojami, būtina pastatą apgalvoti taip, kad pietinėje namo pusėje būtų kuo daugiau langų. Tokiu būdu saulės šiluma yra išnaudojama maksimaliai. Tiesa, tam, kad saulės skleidžiama šiluma vasaros metu tokiame namelyje nesukurtų per aukštos temperatūros, šalia langų rekomenduojama sodinti lipančius augalus. Patyrę medinių namelių gamintojai taip pat pataria atidžiai planuoti pačių patalpų išdėstymą – pietinėje pusėje turėtų būti numatytos gyvenamosios, dažniausiai naudojamos patalpos.

  1. Užtikrinkite šiltinimo darbų kokybę

Prieš pradedant sienų šiltinimo darbus, vertėtų žinoti, jog visus sienų šiltinimo darbus rekomenduojama atlikti iš išorės, nes namo šiltinimas iš vidaus nėra labai praktiškas. Tai pirmasis dalykas, kurį akcentuoja šiltinimo darbų profesionalai, kai į juos kreipiamasi pagalbos.

Jei planuojami šiltinti anksčiau pastatyti mediniai mobilus nameliai, ne retu atveju gali tekti išardyti ne tik dalį pastatų sienų, bet ir grindų. Tik tokiu būdu senesnio tipo pastatuose gali būti užtikrinama maksimali izoliacija. Atvejais, kai šiltinimo darbai nėra atliekami profesionaliai, pagal visus techninius reikalavimus, namelių sienos ne tik praleidžia daug šilumos, bet ir sukuria puikias sąlygas graužikams ar net pelėsiui. Svarbu paminėti ir tai, jog apšiltinti nameliai pasižymi mažesne sienų apkrova – sienos temperatūra išlieka stabili visus metus.

Siekiant išsaugoti unikalią rąstinio namelio išvaizdą, šiltinimo darbus galima atlikti ir iš vidaus, tačiau šiuo atveju rekomenduojama naudoti tik ekologiškas medžiagas, nes tik tokiu būdu galite išlaikyti sveiką namų mikroklimatą.

  1. Pasirinkite aukščiausios kokybės medžiagas

Renkantis, kokiomis medžiagomis galėtų būti apšiltinti sodo nameliai, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šių medžiagų laidumo koeficientą. Kuo mažesnis laidumo koeficientas, tuo mažiau izoliacinių medžiagų reikės, o mažas laidumas taip pat turės teigiamos įtakos ir šildymo išlaidoms.

Ypač svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad medžiagos, kuriomis šiltinami mobilus nameliai, taip pat būtų pralaidžios ir garams – „nekvėpuotų“, nebūtų perpučiamos vėjo, nekauptų drėgmės, taip pat būtų atsparios mikroorganizmų dauginimuisi. Svarbu nepamiršti, kad prieš pradedant bet kokius šiltinimo darbus svarbu įvertinti, jog medinukai po statybų vaikšto bent kelerius metus, todėl šio proceso metu izoliacijai naudotos medžiagos gali būti pažeistos.

  1. Pasirūpinkite kokybiška grindų izoliacija

Kalbant apie tai, kaip geriausiai užtikrinti kokybišką medinių namų šilumą, šaltas grindis siūlome įvardinti kaip vieną iš dažniausiai pasitaikančių rąstinių namelių problemų. Atsižvelgiant į tai, jog ši problema retai išsprendžiama kilimais ant grindų, į kokybišką grindų izoliaciją investuoti ypač rekomenduojame. Jos dėka, užtikrinsite, kad grindyse nesusidarys „šalčio tiltai“.

Pavyzdžiui, itik kokybiškai izoliuoti vasarnamio grindis galite šiltinimo medžiaga pasirinkę poliuretaną. Jo izoliacinis sluoksnis remiasi į sienas bei ant jų užeina bent 10-15 cm. Verta paminėti, kad norint užtikrinti aukštą grindų izoliacijos lygį, poliuretanas yra ypač tinkama medžiaga. Jis yra vienalytis, todėl nereikalauja papildomo sandarinimo, be to, puikiai prilimpa prie izoliacinio sluoksnio, todėl paprastai leidžia pasiekti daug didesnę šilumos izoliaciją nei naudojant kitas medžiagas.

  1. Gerai apgalvokite patalpų šildymo klausimą

Nors visi sodo nameliai pasižymi daugeliu bendrų bruožų, nėra vieno, geriausio šildymo būdo, kuris labiausiai tiktų visiems medinukų variantams. Būtent dėl šios priežasties namelio šildymo pasirinkimą gali lemti daugybė veiksnių. Pavyzdžiui, jis priklausyti gali nuo gyvenamojo rąstinio namelio konstrukcijos tipo, apšiltinimo tipo arba to, kiek laiko per metus jame praleidžiame ne vasaros metu.

Paprastai tariant, jei neplanuojate rąstinio namelio naudoti ištisus metus, neverta investuoti į pilną vandens šildymo sistemą. Tokiu atveju visą žiemą turėsite palaikyti apie 6-8°C temperatūrą, kad vanduo neužšaltų radiatoriuose ar vamzdžiuose.

Jei rąstiniame namelyje planuojate apsistoti tik periodiškai, verta rinktis šildymo sistemą, kuri nereikalauja didelių investicijų, tačiau užtikrina minimalius šildymo poreikius. Specialistų teigimu, tokiu pavyzdžiu galėtų būti elektrinis šildytuvas. Vidutinės žiemos sąlygomis izoliuotam rąstiniam nameliui šildyti turėtų pakakti 70-80 W / m² prietaiso. Norėdami užtikrinti aukščiausią elektrinio šildymo efektyvumo lygį, šildytuvus galima naudoti kartu su termostatais, kurie leidžia automatiškai valdyti temperatūrą. Priklausomai nuo jutiklių užfiksuotos temperatūros, šildymas automatiškai įsijungs arba išsijungs.

Dar vienas, ko gero labiausiai paplitęs šildymo variantas – židinys, kuris užtikrina efektyvų medinio namelio šildymą ir gali būti naudojamas bet kada pagal poreikį. Kokybišką visų patalpų sušildymą židiniu užtikrins speciali paskirstymo sistema. Tiesa, didžiausias židinio trūkumas pasireiškia užgesus ugniai, kai sodo nameliai gana greitai atvėsta. Todėl, pasirinkus šį šildymo variantą, mobilus namelis turėtų būti apšiltintas iš tiesų kokybiškai.

Norėdami gauti daugiau patarimų apie tai, kaip teisingai apšiltinti savo medinius namelius, ar susipažinti su kokybiškų rąstinių namelių katalogu, apsilankykite www.meistronamai.lt svetainėje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai