Įteikti „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimai

Lapkričio 20-ąją pirmą kartą Lietuvoje vaiko teisių gynėjų iniciatyva buvo paminėta Pasaulinė vaikų diena, kurią įprasmino jau 17-ąjį kartą rengiami „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimai. Šie apdovanojimai kasmet teikiami tiems, kurie savo sprendimais, darbais ir atsidavimu labiausiai prisidėjo prie Lietuvos vaikų gerovės, atliepė jų poreikius, suteikė saugumo, pasitikėjimo ir gerumo jausmų. Šiais metais pagerbti septyni labiausiai vaikų labui nusipelnę žmonės.

 Šiemet šio išskirtinio renginio organizatorių vairą perėmė vaiko teisių gynėjai. Vilniaus Rotušėje vykusiame šventiniame vakare, iki šiol apdovanojimus organizavusi NVO vaikams konfederacija, įteikė penkis apdovanojimus, o dar po vieną specialią nominaciją skyrė Vilniaus miesto savivaldybė bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Pirmuoju NVO vaikams konfederacijos apdovanojimu už nuostabią iniciatyvą pasirūpinti vienišais vaikais ligoninėse ir krizių centruose bei teikti jiems emocinį palaikymą, apdovanota iniciatyvos „Niekieno vaikai“ bei VšĮ „Savanoriai vaikams“ vadovė ir viena iš įkūrėjų Ieva Šuipė.

Už saugios ir palaikančios aplinkos besilaukiančioms mamoms kūrimą, už teikiamą emocinę paramą joms puoselėjant artimą ryšį ir būsimų kūdikiu bei kompleksinę pagalbą įvairius sunkumus išgyvenančioms moterims, apdovanota Krizinio nėštumo centro įkūrėja Zita Tomilinienė.

Už savanorišką parapijos karitatyvinės veiklos koordinavimą, gausaus būrio savanorių įtraukimą į visuomenei naudingą veiklą, ir kad savo pavyzdžiu sugeba įkvėpti kitus, apdovanota Kauno Pal. Jurgio Matulaičio parapijos vaikų gerovės klubo „Centriukas“ projektų vadovė Elena Antanavičienė.

Už darbą ir erdvę, skirtą negalią turintiems vaikams ir jų šeimoms, už pagalbą ugdant vaikų savarankiškumą, stiprinant jų pasitikėjimą savimi ir stiprinant šeimos ryšį, apdovanota Vaikų dienos centro „Rainos svajonės“ įkūrėja Svajonė Rainienė.

Penktąją NVO konfederacijos vaikams nominaciją pelnė Vaikų dienos centro „Rainos svajonės“ savanoris Gabrielis Kranauskas. Jis apdovanotas už tai, kad nepaisant sveikatos sutrikimų, aktyviai savanoriauja ir padeda kitiems.

Prie iniciatyvos prisijungusi Vilniaus miesto savivaldybė apdovanojimą už gebėjimą susidoroti su netipinėmis situacijomis, kiekvieną atvejį įvertinti individualiai ir parinkti konkretaus vaiko bei jo šeimos poreikius geriausiai atitinkančias paslaugas, už penkerius metus nuoširdaus darbo organizuojant vaikams minimalios ir vidutinės priežiūros priemones bei kitą pagalbą savivaldybėje, dirbant su vaikais, linkusiais nusikalsti, turinčiais elgesio ir emocinių sunkumų, vartojančiais psichoaktyviąsias medžiagas, už atsakingą kiekvieno atvejo koordinavimą, konsultacijas ir įžvalgas, ypač vertinamas klientų, skyrė Vilniaus miesto savivaldybės Socialinės gerovės skyriaus Pagalbos vaikui ir šeimai poskyrio vyriausiajai specialistei Gitai Jonušienei.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimą įteikė Naujienų portalo „Delfi“ specialiajam korespondentui Dainiui Sinkevičiui, už visuomenės švietimą ir smurto prieš vaikus prevenciją, už profesionalų požiūrį į jautrias ir sudėtingas temas bei jų analizę žiniasklaidoje, už gebėjimą kalbėti apie nukentėjusius vaikus gerbiant ir saugant jų asmens duomenis, garbę ir orumą.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email