2024, balandžio 16, Antradienis

Įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

Šiandien Panevėžio kultūros centre vyko iškilminga Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatų apdovanojimo ceremonija. Renginio metu pagerbta 16-a šalies mokslininkų, visuomenininkų, kūrėjų. 

„Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gyvenimas, vertybės ir idealai neabejotinai įkvepia veiklai šiandienos nominantus. Mielieji, Jūsų darbai bendruomenei ir Lietuvai įkvepia mus. Nuoširdžiai dėkoju Jums, kad sekdami Bitės pavyzdžiu įprasminate jos palikimą. Dėkoju, kad tampate tarnystės pavyzdžiu mums. Jums ir visiems susirinkusiems linkiu kuo didžiausios sėkmės ateities sumanymuose“, – sveikinime sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanotas panevėžietis istorikas Petras Juknevičius, korespondentė-savanorė Giedrė Mičiūnienė, poetas, eseistas Donatas Petrošius bei istorikas, pedagogas Povilas Šverebas.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą apdovanoti Troškūnų parapijos klebonas Saulius Filipavičius, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistė Viktorija Aleknavičienė, tarptautinės kompanijos vadovė Daiva Grikšienė bei visuomenininkė Viktorija Jovarienė.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanojimai įteikti Lietuvos nepriklausomybės akto signatarui Egidijui Bičkauskui, visuomenininkui Algirdui Sinkevičiui, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikui Gintarui Vaičiūnui bei savivaldybės administracijos darbuotojai Gražinai Žukauskienei.

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje pagerbti Muzikinio teatro koncertmeisterė, muzikos mokyklos mokytoja Inga Maknavičienė, poetas, vertėjas Vytas Dekšnys, fizikos ir inžinerijos mokytojas Remigijus Pozniakovas bei Lenkų draugijos skyriaus pirmininkė Irena Duchovska.

Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus. Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.

Apdovanojimas medaliu 2011 m. įsteigtas pagerbiant iškilią Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę ir skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai