2024, birželio 12, Trečiadienis

Išrinkti Savivaldybės būsto architektūrinės idėjos nugalėtojai

Panevėžio miesto savivaldybėje išrinkti Savivaldybės būsto su administracinėmis patalpomis pastato Savanorių a. 3A architektūrinės idėjos nugalėtojai. Konkurso darbus vertino kompetentinga ekspertinė komisija, sudaryta iš Panevėžio miesto savivaldybės atstovų ir mieste praktikuojančių architektų.

Konkurso dalyviai turėjo pateikti 4 aukštų su mansarda, 1 500 kv. m gyvenamosios paskirties (vieno–dviejų kambarių butų) su administracinėmis patalpomis projektuojamo pastato idėjas.

Konkurse dalyvavo dvi projektavimo įmonės. Pirmoji vieta skirta MB „Urbanistinė architektūra“ architektams, pateikusiems darbą devizu ITERUM. Antroji konkurso vieta atiteko UAB AEXN darbui PROMENADOS. I vietos laimėtojas bus apdovanotas 3000 Eur pinigine premija, II vietos laimėtojui atiteks 2000 Eur.  Techninio projekto ir projekto įgyvendinimo priežiūros paslaugų pirkimą su pirmos vietos laimėtoju numatoma tęsti neskelbiamų derybų būdu.

Komisijai pateikti darbai skyrėsi savo urbanistiniais ir architektūriniais sprendiniais, argumentacija ir kokybe. MB „Urbanistinė architektūra“ projekto koncepcija rėmėsi pagrindinių urbanistinių uždavinių sprendimu, atliepiant miesto siekį formuoti užbaigtą kvartalinę miesto centro struktūrą. Istorinėje aplinkoje projektuojamas naujos statybos pastatas, užpildantis trūkstamą perimetrinio kvartalo fragmentą ir papildantis Savanorių aikštę.

Darbo devizu PROMENADOS koncepcija buvo pagrįsta esamų ir numatomų visuomeninių erdvių jungties idėja, kai naujas pastatas su savo aplinka kaip struktūra užbaigia nesuformuotą kvartalo kampo situaciją ir tuo pačiu sujungia esamus bei būsimus viešųjų erdvių sistemos elementus, skatindamas judėjimą jomis.

Primename, kad Savivaldybės būsto pastatui parinkta vieta – neužstatytas sklypas miesto centrinėje dalyje, greta autobusų stoties ir pagrindinės miesto viešosios erdvės – Laisvės aikštės. Panevėžio miesto centrinė dalis, kurioje numatyta naujo pastato statyba, yra aktyviai atnaujinama: rekonstruota Laisvės aikštė, pradėti vykdyti autobusų stoties ir jos prieigų rekonstrukcijos darbai, įgyvendinami kultūriniai projektai, rekonstruojamos gatvės, įrengiami nauji dviračių takai, tvarkomi želdynai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai