Metų panevėžiečių statulėlės

Šiandien Metų panevėžiečių rinkimo komisijos posėdyje bendru sutarimu iš miestiečių pateiktų 29 kandidatų išrinkti penki 2022-ųjų Metų panevėžiečiai. Jiems bus įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos nominacijos. Iškilminga apdovanojimo ceremonija vyks gruodžio 15 d. 18 val. Dailės galerijoje.

2022-ųjų Metų panevėžiečiais tapo:

Lietuvos teatro ir kino aktorė, legendinio režisieriaus Juozo Miltinio mokinė, Panevėžio dramos teatro antrosios kartos vaidybos studijos auklėtinė Dalia Melėnaitė (tikr. Dalia Ieva Melėnaitė Ramanauskienė) – už nuoseklią teatrinę veiklą visą gyvenimą. D. Melėnaitė įsiliejusi į teatro kolektyvą šiam teatrui pašventė visą kūrybinio gyvenimo etapą, nuosekliai skleidė intelektualinio ir filosofinio teatro tradiciją, atstovaujant vyresniąją aktorių kartą.

 

Panevėžio Respublikinės ligoninės gydytojas okulistas Kęstutis Kučinskas – už profesionalumą, nuolatinį medicinos naujovių taikymą, gelbstint žmonių regėjimą, sąžiningą, garbingą pasiaukojančią veiklą, dalykinę kompetenciją sveikatos priežiūros srityje, užtarnautą kolegų, pacientų pagarbą ir pasitikėjimą.

Vienas aktyviausių šiandieninių fotografų, kryptingai dirbančių dronų fotografinio meistriškumo srityje Andrius Repšys – už miesto garsinimą šalyje ir užsienyje, už reikšmingus fotomeno darbus. A. Repšys yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Spaudos fotografų klubo valdybos narys, Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos valdybos narys. 2019 m. jam suteiktas Meno kūrėjo statusas.

UAB „Dominati“ direktorius Vaidotas Vaitonis – už pagalbą Ukrainos pabėgėliams Panevėžyje. V.Vaitonis savo lėšomis įrengė gyvenamąsias patalpas įmonės patalpose, kuriose buvo apgyvendinta per 40 pabėgėlių, taip pat ieškojo kitų patalpų Panevėžio mieste bei rajone, apgyvendindamas dar 30 pabėgėlių. Taip pat dėjo daug pastangų, aprūpinant būtiniausiais daiktais bei jų psichologine sveikata, įrengdamas daržą, nedideles triušių ir vištų fermas, kad pabėgėliai, ypač vaikai, turėtų kuo rūpintis, nukreipdami mintis nuo patirtų karo sunkumų.

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas – už sugrąžintą panevėžiečių meilę krepšiniui ir pilnas arenas žmonių, už iškovotą ne vieną titulą, o svarbiausia, už tai, kad nukovė Kauno „Žalgirį“ ir tapo LKL vicečempionais.

 

 

 

Metų panevėžiečiai apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio apdovanojimas taip pat suteikiamas ir už viso gyvenimo nuopelnus.

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia miesto bendruomenę drauge su visais pagerbti į Metų panevėžiečių šeimą įsiliejusias asmenybes. Visiems susirinkusiems koncertuos Panevėžio muzikinio teatro orkestras su grupe „El Fuego“, renginio vedėjas – Gintaras Mikalauskas. Įėjimas laisvas.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email