2024, balandžio 19, Penktadienis

Išpuolis prie karjero panevėžietį atvedė į teisiamųjų suolą

Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota byla, kurioje 41 metų panevėžietis E. S. kaltinamas nepažįstamos moters užpuolimu: svetimo turto sugadinimu, nesunkiu sveikatos sutrikdymu iš chuliganiškų paskatų ir žmogaus veiksmų laisvės varžymu.

Į nemalonią situaciją pusamžė panevėžietė pateko pernai rugsėjį. Šeštadienio vakarą automobiliu atvažiavusi prie buvusio karjero, moteris telefonu fotografavo gamtos vaizdus. Netikėtai ji pamatė jos link atbėgančius du vyrus su kastuvais rankose. Išsigandusi moteris įsėdo į savo automobilį ir norėjo išvažiuoti, tačiau nepavyko užvesti variklio.

Pribėgęs prie panevėžietės automobilio, vienas iš nepažįstamųjų ėmė daužyti automobilį kastuvu, vėliau išdaužė vairuotojos lango stiklą ir kelis kartus trenkė moteriai į veidą. Nukentėjusiosios teigimu, užpuolikas rėkė ją užmušiąs ir piktinosi, kad moteris fotografavo smėlyje užklimpusį jo visureigį. Vyras pareikalavo jos atiduoti telefoną bei automobilio raktelius ir laukti, kol jie ištrauks savo transporto priemonę. Kai to nepavyko padaryti, užpuolikas iš moters automobilio išėmė ir nusinešė akumuliatorių, nes visureigis nebeužsivedė. Vėliau moters automobiliu nuvažiavo arčiau visureigio ir, užkabinęs virve, pastarąjį ištraukė. Tuomet nepažįstamasis grąžino moteriai raktelius, jos telefoną, iš kurio buvo ištrynęs visas nuotraukas, o pats nuvažiavo.

Šoko ištikta panevėžietė pirmiausia paskambino artimiesiems. Šie apie įvykį pranešė policijai, o sužalotą moterį nuvežė į ligoninės priėmimo skyrių. Vėliau ekspertai jai padarytus sužalojimus įvertino kaip nesunkų sveikatos sutrikdymą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio miesto bei rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Evaldas Šidlauskas.

Tyrimo metu buvo nustatytas įtariamasis – anksčiau teistas panevėžietis E. S. Jam pareikšti kaltinimai dėl išpuolio prieš moterį.

Pasak tyrimui vadovavusio prokuroro E. Šidlausko, nuošalioje vietoje nepažįstamojo užpulta moteris patyrė didelį išgąstį. Ji pateikė civilinį ieškinį ir dėl materialinės žalos, padarytos jos automobiliui, ir dėl neturtinės žalos atlyginimo.

Baudžiamasis kodeksas už nesunkų sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą iki 5 metų, už svetimo turto sugadinimą – viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki 2 metų, o už žmogaus veiksmų laisvės varžymą – baudą, laisvės apribojimą, areštą arba iki 3 metų laisvės atėmimo.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai