2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Ispanijos kalnus ir lygumas užkariauti bandys geriausi planetos dviratininkai: startuoja prestižinės „Vuelta a España“ lenktynės

reklama rubai

Jau šį penktadienį startuoja vienos iš trijų prestižiškiausių „Grand Tour“ serijos, daugiadienės dviračių lenktynės „Vuelta a España“. 77-ąjį kartą organizuojamos varžybos, truksiančios daugiau nei tris savaites, prasidės Nyderlanduose ir finišuos Ispanijos sostinėje Madride. Ypatingo rekordo šių lenktynių metu sieks slovėnas Primožas Rogličius, bandysiantis tapti pirmuoju dviratininku, keturis kartus iš eilės triumfavusiu „Vuelta a España“ varžybose. Stebėti lenktynes bus galima „Eurosport“ kanalu ir „discovery+“ platformoje.

„Vuelta a España“ – nuo 1935-ųjų metų vykstančios daugiadienės dviračių lenktynės, ilgainiui savo svarba susilyginusios su tokiais renginiais kaip „Giro d‘Italia“ ir „Tour de France“. Būtent šios trys varžybos šiandien sudaro „Grand Tour“ seriją ir yra laikomos pačiais svarbiausiais dviračių sporto sezono įvykiais.

Šiemet dviratininkai turės numinti bene 3,3 tūkst. kilometrų. Rugpjūčio 18 d. sportininkai pajudės iš Nyderlanduose esančio Utrechto ir po 21 varginančio etapo tradiciškai lenktynes užbaigs Madride, rugsėjo 11 d.

Tai – vos ketvirtas kartas, kai dviratininkai „Vuelta a España“ varžybose startuos ne Ispanijoje. Ir nors šiuo metu vieninteliu sportininku, keturis kartus laimėjusiu šias prestižines lenktynes, yra ispanas Roberto Heras, šiemet tai gali pasikeisti.

Dėmesio centre – rekordo galimai sieksiantis slovėnas

To priežastis – 32-ejų metų Slovėnijos dviratininkas, buvęs šuolininkas su slidėmis P. Rogličius, „Vuelta a España“ triumfavęs 2019 m., 2020 m. ir 2021 m. Būtent į jį šias tris savaites bus nukreiptos visų dviračių sporto entuziastų akys.

Jei rugsėjo 11 d. P. Rogličius užlips ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio, jis taps pirmuoju dviratininku per visą istoriją, laimėjusiu keturiose „Vuelta a España“ lenktynėse iš eilės. Be to, iki šiol tose pačiose „Grand Tour“ serijos lenktynėse keturis kartus iš eilės yra pavykę triumfuoti tik ispanui Migueliui Indurainui. Jis tai padarė 1991–1995 m. „Tour de France“ varžybose.

Tiesa, rekordo pakartojimo gali tekti ir palaukti, nes iš šių metų „Tour de France“ dėl traumos pasitraukęs slovėnas kol kas dar nėra patvirtinęs, ar išvis dalyvaus „La Vuelta“ taip pat vadinamose varžybose.

„Juodasis arkliukas“ iš Belgijos

Jau dabar yra aišku, kad lenktynėse nedalyvaus jaunasis Slovėnijos talentas Tadejus Pogačaras, rankas į viršų kėlęs 2020 m. ir 2021 m. „Tour de France“ varžybose.

Bet kokiu atveju, į „raudonuosius marškinėlius“ šiemet taikysis gausus būrys sportininkų. Tarp jų – ir ne vienas „Vuelta a España“ laurus skynęs dviratininkas, pavyzdžiui, Alejandro Valverde, Vincenzo Nibali, Chrisas Froome ar Nairo Quintana.

Vis dėlto, neskaitant P. Rogličiaus, favoritu laimėti paskutines dviračių sezono „Grand Tour“ serijos lenktynes yra laikomas vos 22-ejų metų Belgijos talentas Remco Evenepoel.

Įdomu tai, kad kol kas jaunasis sportininkas skambių pergalių savo karjeros bagaže sukaupęs neturi, tačiau šios „Vuelta a España“ varžybos – tinkamiausia proga tai pakeisti. Žinoma, jei belgui nesutrukdys P. Rogličius.

Visos varžybų akimirkos bus transliuojamos „Eurosport“ kanalu ir „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją. Be to, iš arti pajusti dviračių sporto atmosferą padės ir  dokumentinis filmas „Breaking the Cycle“, įtraukiančiai pasakojantis apie Antono Palzerio kelionę nuo kalnų slidinėtojo iki „Grand Tour“ serijos lenktynėse dalyvaujančio profesionalo.

Pagrindinių „Vuelta a España“ etapų datos:

1 etapas – rugpjūčio 19 d., penktadienis, Utrechtas (Nyderlandai, 23 km)

2 etapas – rugpjūčio 20 d., šeštadienis, Hertogenbosas–Utrechtas (Nyderlandai, 175 km)

4 etapas – rugpjūčio 23 d., antradienis, Vitorija-Gasteisas–Lagvardija (Ispanija, 153 km)

6 etapas – rugpjūčio 25 d., ketvirtadienis, Bilbao–Pico del Jano (Ispanija, 180 km)

10 etapas – rugpjūčio 30 d., antradienis, Elčė–Alikantė (Ispanija, 31 km)

12 etapas – rugsėjo 1 d., ketvirtadienis, Salobrenja–Penjas Blankasas (Ispanija, 193 km)

14 etapas – rugsėjo 3 d., šeštadienis, Montoras–Sierra de La Pandera (Ispanija, 160 km)

15 etapas – rugsėjo 4 d., sekmadienis, Martosas–Siera Nevada (Ispanija, 149 km)

18 etapas – rugsėjo 8 d., ketvirtadienis, Truchiljas–Pjornalis (Ispanija, 192 km)

20 etapas – rugsėjo 10 d., šeštadienis, Moralzarzalis–Navaserados perėja (Ispanija, 181 km)

21 etapas – rugsėjo 11 d., sekmadienis, Las Rosas–Madridas (Ispanija, 96 km)

- Reklama -

Naujausi straipsniai