Nors šaldytuvai paprastai veikia labai patikimai, jie gali sugesti ir, kai tai veikia, maistas viduje gali greitai sugesti. Nors šalinant šaldytuvo problemas dažnai reikia kreiptis į šaldytuvo remontą, jūs galite patys susitvarkyti su paprastu šaldytuvo šalinimu ir taisymu.

Geriausias būdas pailginti šaldytuvo tarnavimo laiką yra bent kartą per metus išvalyti kondensatoriaus gyvatukus. Tiesą sakant, bent du kartus per metus verta valyti tam tikrų tipų šaldytuvų, pavyzdžiui, „side-by-side“ ir „built-in“ modelių, kondensatoriaus gyvatukus.

Iš šaldytuvo nuolat bėga vanduo

Tipiškos priežastys yra šios: 1) durys dažnai paliekamos atidarytos, 2) kondensatoriaus ritės nevalytos ilgą laiką, 3) durelės neužsifiksuoja prie šaldytuvo dėžės, 4) šalčio valdiklis nustatytas per šaltai 5) kažkas blokuoja šalto oro srautas šaldytuvo viduje. Iš šaldytuvo bėgs daugiau, kai jis bus visiškai pripildytas maisto, durys atsidarys per dažnai arba virtuvė bus per šilta. Pirmasis šaldytuvo trikčių šalinimo žingsnis: jei šaldytuvo lemputė veikia ir girdite, kaip šaldytuvas veikia, bet vargu ar kada jis nustoja veikti, įsitikinkite, kad niekas neužstoja praėjimo tarp šaldiklio ir šaldytuvo skyrių. Pavyzdžiui, jei priešais koridorių išstumtas duonos kepalas riboja oro srautą, šaldytuvas neatšals. Taigi, iš šaldytuvo ir toliau bėgs, kad pasiektų nustatytą temperatūrą.

Šaldytuvo durys neužsidaro

Dažna šaldytuvo energijos vartojimo neefektyvumo priežastis yra durys, kurios neuždaromos arba tinkamai neužsandarinamos. Jei durys nesisuka uždarytos, durų apačioje esantis vyris (kartais vadinamas „kumšteliu“) gali būti, kad yra susidėvėjęs. Šis kumštelis iš esmės yra apvalus kaištis, einantis į apskritą skylę. Galite pabandyti sutepti purškikliu WD-40, tačiau didelė tikimybė, kad jį reikės pakeisti.

Šaldytuvo lemputė nuolat dega

Ar įtariate, kad jūsų šaldytuvo vidinė lemputė dega net uždarius šaldytuvo dureles? Įjungta šaldytuvo lemputė sušildys šaldytuvo vidų, sumažins jo efektyvumą. Žinoma, galite nežinoti, kad tai vyksta, nes, akivaizdu, kad uždarę duris nematote, kas vyksta šaldytuvo viduje. Tačiau, naudojant daugumą šaldytuvų, turėtumėte matyti, kaip šviesa užgęsta. Atidarę duris taip pat galite pajusti lemputę, bet darykite tai atsargiai, jei lemputė liko įjungta, ji bus karšta.

Jei mokate atlikti paprastą remontą, tai darbas, kurį galbūt galėsite atlikti patys, tačiau prieš pradėdami dirbti, būtinai atjunkite šaldytuvą. Galite įsigyti pakaitinį šaldytuvo durų jungiklį, būtinai įsigykite tokį, kuris atitiktų jūsų šaldytuvo modelį. Keitimo instrukcijos bus pakuotės viduje. Tačiau, jei nesate užtikrinti savo jėgomis ir norite, kad būtų greitas šaldytuvų remontas išsikvieskite profesionalus, kurie puikiai susidoros su jūsų šaldytuvo problemomis.

Print Friendly, PDF & Email