Jau greitai startuos atsinaujinęs visuomeninio transliuotojo portalas LRT.LT su visiškai nauju dizainu ir vartotojams patogesne struktūra bei atsinaujinusia LRT MEDIATEKA.

„LRT portalo atnaujinimas buvo vienas svarbiausių naujosios administracijos prioritetų. Kalbėjau apie tai ir savo rinkiminėje programoje. Buvo akivaizdu, kad tai yra viena silpniausių LRT grandžių. Didžiulius turinio kiekius turinti eksploatuoti mašina vos judėjo, buvo nepatogi nei vairuotojams, nei keleiviams“, ― sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Portalo atnaujinimo darbams vadovauja Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis. Jo teigimu, šis atnaujinimas yra tik kelio pradžia. „Portalas bus nuolat plėtojamas ir tobulinamas, kad milžiniški kokybiško LRT turinio kiekiai žmonėms būtų pateikti patogiai ir šiuolaikiškai“, ― sako R. Baltaduonis.

Atsinaujinusiame LRT.LT portale bus galima patogiai pateikti įvairių rubrikų naujienas ir jas patogiai rasti. Tai šiuo metu sudėtinga, kadangi tituliniame puslapyje publikuojamos tik didžiosios bendrosios naujienos. Atitinkamai sustiprinta ir redakcijos komanda, kurioje jau dirba įvairių sričių – verslo, sporto, gyvenimo, kultūros ― skilčių redaktoriai. Portalo turinys bus turtingas ne tik šios redakcijos kuriamu autoriniu turiniu, bet ir kitų LRT kanalų originalia medžiaga.

Dideli pokyčiai suplanuoti LRT MEDIATEKOJE, kurioje įdiegta iš esmės kitokia paieška. Be to, vartotojai galės rinktis žiūrėti ir pilnas programas, ir jų pasirinktus epizodus, kuriuos bus paprasta susirasti per paiešką.

Įgyvendinti pokyčius užtruko dėl to, kad prieš tai portalo techninį palaikymą reikėjo grąžinti į LRT rankas, kurį iki šiol užtikrino trečiosios šalys. Toks sprendimas buvo netinkamas dėl kelių priežasčių: nukentėdavo informacijos pateikimo greitis, be to, buvo brangiau. Dabar už techninį palaikymą sutaupyti pinigai gali būti nukreipti į redakcijos stiprinimą.

„LRT.LT jau pirmauja originaliu ir patikimu turiniu, sparčiai auga portalo auditorija, kuri dar neatnaujinus dizaino ir struktūros yra dvigubai didesnė negu prieš metus, todėl tikimės, kad LRT.LT taps vienu mėgiamiausiu ir skaitomiausiu Lietuvoje“, ― sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Dar šiemet planuojama atnaujinti ir LRT.LT mobiliąją programėlę.

Print Friendly, PDF & Email