2024, liepos 15, Pirmadienis

Ieškos apleistų, netvarkomų sklypų

reklama rubai

Kaip ir kasmet Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai iki liepos 1 d. organizuos patikras, kiek mieste yra nenaudojamų, apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų. Laiku nesusitvarkiusiems sklypų savininkams teks mokėti didesnį žemės mokestį.

„Kasmet mums padeda ir patys miesto gyventojai, kurie suteikia naudingos informacijos apie neprižiūrimus sklypus. Tikimės, kad ir šiemet miestiečiai bus aktyvūs, rūpestingai susitvarkys teritorijas, už kurias yra atsakingi. Kviečiame panevėžiečius bendradarbiauti, pastebėjus neprižiūrimą, apleistą sklypą – informuoti Teisės ir viešosios tvarkos skyrių tel. (8 45) 501 393 arba el. paštu viesojitvarka@panevezys.lt“, – sako Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė.

Specialistai, nustatę nenaudojamus, apleistus sklypus ar jų dalis, sudarys preliminarų sąrašą, savininkai (valdytojai, naudotojai) apie tai bus įspėjami žiniasklaidos priemonėse, Savivaldybės interneto svetainėje www.panevezys.lt ir pagal galimybes asmeniškai el. paštu arba paštu. Atkreipiame dėmesį: jeigu nebus galimybės informuoti savininkų (valdytojų ar naudotojų) paštu / el. paštu, bus laikoma, kad jiems pranešimas yra įteiktas nuo informacijos paskelbimo dienos svetainėje www.panevezys.lt.

Į preliminarų sąrašą įtrauktų sklypų savininkai iki rugpjūčio 1 d. galės pateikti Savivaldybei dokumentus, kad sklypas yra sutvarkytas ir nebeatitinka šių kriterijų:

– žemės sklypas yra apleistas (apaugęs aukštesne kaip 20 cm (± 5 cm) žole, apaugęs menkaverčiais krūmais ir iki liepos 1 d. nenušienautas);

– žemės sklypas nenaudojamas, nesutvarkytas taip, kad būtų tinkamas naudoti pagal pagrindinę žemės naudojimo paskirtį arba visai neprižiūrimas, kaupiamos šiukšlės ar atliekos;

– žemės sklype netvarkingai laikomos (išskyrus tam pritaikytas ir apsaugotas vietas) statybinės ir (ar) teršiančios aplinką medžiagos, statybos laužas ar daiktai (akivaizdžiai netvarkingos, techninių reikalavimų neatitinkančios transporto priemonės, jų dalys, nenaudojami statybos vagonėliai ar pan.);

– žemės sklypas neprižiūrimas pagal miesto tvarkymo ir švaros taisykles.

2021 m. iš 133 užfiksuotų neprižiūrėtų, nenaudojamų sklypų į raginimus susitvarkyti nereagavo 26 savininkai. Jiems buvo nustatytas mokėtinas padidintas 4 proc. žemės mokestis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai