2024, liepos 12, Penktadienis

Į Klaipėdą keliausime traukiniu?

reklama rubai

Kaip teigia Seimo narys B.Matelis, AB Lietuvos geležinkeliai, birželį gavusi Lietuvos jo kreipimąsi dėl naujo maršruto Panevėžys–Klaipėda įgyvendinimo galimybių, užtikrino, kad šis maršrutas yra įtrauktas į strateginius bendrovės tikslus.

2026 metais bendrovė gaus naujų traukinių ir planuoja paleisti vadinamąjį „Pajūrio ekspresą“, kuris sujungtų tiesioginiu geležinkelio maršrutu Vakarų Lietuvos regioną su Šiaurės rytų regionu. Vėžė jau yra, tad naujos tiesti nereikės.

Šiuo metu yra vertinama šio maršruto ekonominė, socialinė nauda Valstybei ir jos gyventojams.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys B. Matelis sako, kad geresnis viešasis susisiekimas atlieps didesnės visuomenės dalies poreikius.

Pasak Seimo nario, tiesioginiu traukinio maršrutu Panevėžys–Klaipėda naudotųsi ne tik panevėžiečiai, bet ir visos Panevėžio apskrities gyventojai. Traukinys jiems būtų puiki alternatyva kelionei automobiliu, kai kelionės tikslą pasiekti galima ekologiškiau: nevairuojant, negaištant laiko spūstyse, degalinėse, nesirūpinant automobilio statymu kurortuose.

Seimo narys mano, kad dabar Panevėžio miesto gyventojai labai pasigenda galimybės nuvykti tiesioginiu traukinio reisu iš Panevėžio į pajūrį, kokią turi Vilniaus ir Šiaulių gyventojai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai