2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Grupės „Subtilu-Z” virtuozai pirmą kartą pasirodys Kairėnų vasaros festivalyje

Liepos 20 dieną, 19 val. Kairėnų vasaros festivalio koncerte skambės pasaulio muzika ir gražiausios kūrinių improvizacijos, kurias atliks keturi profesionalūs muzikantai, pasivadinę grupe “Subtilu-Z”: Povilas Velikis – akordeonas, Dmitrijs Mihailovs – akordeonas, Laurynas Vaitkus – tenorinė birbynė, Vytautas Švažas – perkusija.

“Subtilu-Z” yra ekstremaliai virtuoziškas garso estetų sambūris, užsimojęs pasiekti išskirtinės skambesio kokybės ir per vienuolika gyvavimo metų ženkliai priartėjęs prie šio ambicingo plano išpildymo. Empyrinio patyrimo ir nuodugnių tyrinėjimų keliu jiems pavyko įrodyti pasauliui, kad

a) muzika nėra tik garsas;

b) instrumentai tėra priemonė muzikinei energijai išreikšti;

c) muzikinės energijos nebūna per daug. Taip pat ir patvirtinti seniai žinomą aksiomą, jog d) svarbu ne tai, kas grojama, o kaip.

Tai yra didysis ketvertas… Tiksliau, daugiau nei ketvertas, palaikomas gerų bičiulių anapus scenos. O kiekvienas klausytojas, atsidūręs Subtilu-Z veikimo zonoje, pavirsta šito nuotykio suokalbininku ir muzikinio pasakojimo personažu. Jie kuria tai, ką jie mano esant geriausiu dalyku pasaulyje, eina link to, kas jų jutimu yra muzikos pašaukimas ir tikslas – sujaudinti klausytoją, kalbėti jam, atskleisti vidinius, svarbius išgyvenimus.  

Subtilu-Z” tiesiog kviečia drauge jausti muzikos malonumą, pasiduoti jos energijai, išjungti analitinį protą, atsiriboti nuo prietarų ir paprasčiausiai išgirsti tai, kas neišreiškiama nei natomis, nei žodžiais. O kai tai atliekame ypatingoje aplinkoje – Botanikos sode – abejingų tikrai nelieka. Susitikti koncerte kviečia GEROS MUZIKOS EKSPERTAI ir restoranas AULA.

KONCERTŲ PRADŽIA 19:00 VAL.

Bilietus platina www.tiketa.lt ir 3 val. iki koncertų pradžios prie įėjimo į sodą.

Bilieto kaina: 13 EUR, koncerto dieną 15 EUR

Penktasis Kairėnų vasaros festivalis, kurį pristato „Geros muzikos ekspertai“ ir restoranas „Aula“, startuoja birželio 1 d. Koncertai vyksta VU Botanikos sode, vietoje, kurioje dera nuostabūs vaizdai, grynas oras ir puikus laikas jį leidžiant šeimomis, poromis ar pavieniui. Ir visa tai galima rasti pačiame Vilniaus mieste. Nuo birželio iki rugsėjo žiūrovai turi galimybę mėgautis Kairėnų dvaro parko žaluma, gražiausiais augalais ir medžiais bei geriausių Lietuvos atlikėjų koncertais po atviru dangumi.

VU Botanikos sodas pasiekiamas tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu. Mėgstantiems sveiką gyvenimo būdą – dviračiais ir pėsčiomis. Bet kuriuo atveju, atvykus čia – praleistas laikas bus pats geriausias besibaigiančiam savaitgaliui. Kviečiame atsinešti pledus bei pasidaryti šaunius piknikus po atviru dangumi.

Koncertų vietą pasieksite:

• VU Botanikos sodas: Kairėnų g. 43, Vilnius

• Vykdami viešuoju transportu, sėskite į 18, 38 maršrutų autobusus. Atvykę išlipkite stotelėje „Kairėnai”.

• Vykstantiems automobiliu – važiuokite Saulėtekiu, Plytinės gatve, privažiavę nedidelį žiedą važiuokite tiesiai, kol kairėje pusėje pamatysite didžiulę automobilių stovėjimo aikštelę (apie 3 km).

Jau beveik dešimtmetį „Subtilu-Z“ pasakoja istorijas. Neįprastas, muzikines istorijas. Tai istorijos, kurios atkeliauja iš įvairiausių pasaulio kraštų, kuriose gausu netikėtų siužeto posūkių, o herojais pasakojimų metu tampa tiek patys atlikėjai, tiek klausytojai. 
„Subtilu-Z“ – daugiau dešimtį metų kartu kurianti, grojanti ir koncertuojanti atlikėjų grupė, suformavusi unikalų, su niekuo nesupainiojamą savo atliekamos muzikos pobūdį ir braižą. Crossover muzikos stiliaus kolektyvo nariai neslepia viską grojantys šiek tiek kitaip, nei užrašyta originaliose natose. Džiazas, tango, estrada, akademinė kūryba – grupei nesvetimas nė vienas iš šių žanrų, tačiau į kiekvieną iš jų „Subtilu-Z“ žvelgia per savitą, pasakotojų prizmę. Atlikėjai mėgsta eksperimentuoti, improvizuoti, populiarias melodijas įvilkti į visiškai naują ir anksčiau nedėvėtą rūbą. Juk nuo to pasakojimas tampa tik įdomesnis. 

Tenorinė birbynė, du akordeonai ir perkusija – unikalus instrumentų derinys, „Subtilu-Z“ išskiriantis iš įvairiausių sudėčių grupių ir ansamblių. Lietuvos publika jau pamėgo pozityvia energija nuolat spinduliuojančius atlikėjus, o užsienio auditorijai pirmoji pažintis su „Subtilu-Z“ grupe visuomet tampa netikėtu atradimu – klausytojai ypač žavisi lietuvių liaudies instrumento birbynės skambesiu ir galimybėmis. 
Pastarieji metai grupei buvo kupini naujų patirčių. Vienas išskirtiniausių projektų – „Subtilu-Z“ pasirodymas Vilniuje vykusiame tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“. Kolektyvas dalyvavo renginio atidarymo ir uždarymo iškilmėse, publiką stebino aranžuota muzika iš kino filmų ir ta proga subūrė tikrą birbynininkų, akordeonistų ir perkusininkų orkestrą – vienu metu Nacionalinės filharmonijos scenoje muzikavo net 30 atlikėjų. 
Be to, „Subtilu-Z“ pristatė naują vaizdo klipą „Rytmetis Lazdynuose“, kuriame skamba atlikėjų sudėčiai pritaikyta to paties pavadinimo Teisučio Makačino kompozicija. Grupės repertuarą papildė ir roko klasika. Vilniuje vykusios Kultūros nakties metu kolektyvas pirmą sykį atliko naują roko legendų „Scorpions“ dainos „Rock You Like a Hurricane“ versiją, publikos sutiktą audringomis ovacijomis. 
Grupė pratęsė bendradarbiavimą su džiazo atlikėja Rūta Švipaite, Bistrampolio festivalyje pirmą sykį koncertavo su duetu iš Izraelio „Jerusalem Duo“ (arfa, saksofonas). 
„Subtilu-Z“: Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė, lumzdelis), Povilas Velikis (akordeonas), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas), Vytautas Švažas (perkusija).

- Reklama -

Naujausi straipsniai