2024, vasario 27, Antradienis

Ginčas dėl 21,5 mln. eurų žalos atlyginimo užbaigtas taikos sutartimi

Panevėžio apygardos teismas patvirtino taikos sutartį tarp ieškovės AB HISK (buv. „Panevėžio keliai“) ir atsakovo – buvusio šios bendrovės generalinio direktoriaus Virmanto Puidoko civilinėje byloje dėl žalos atlyginimo.

2021 m. gruodį teismui ieškinį padavusi AB HISK prašė iš buvusio vadovo priteisti bendrovei 21 473 674,1 Eur žalos atlyginimą.

Ieškovė teigė, kad vadovaudamas bendrovei V. Puidokas sudarė daug sandorių ir priėmė verslo sprendimų, kurie bendrovei nenešė naudos, priešingai – buvo žalingi, sprendimai buvo priimti ir įgyvendinti nepakankamai rūpestingai, o dalis – ir V. Puidoko asmeninių interesų naudai.

2024 m. sausio 17 d. teismas priėmė ieškovės HISK ir atsakovo Virmanto Puidoko bei trečiojo asmens, nepareiškiančio savarankiškų reikalavimų, draudimo kompanijos DUAL Corporate Risks Limited prašymą patvirtinti sudarytą taikos sutartį ir bylą nutraukti.

Teismas, įvertinęs pasirašytos taikos sutarties sąlygas, nenustatė aplinkybių, kurios galėtų sudaryti pagrindą atsisakyti patvirtinti taikos sutartį, ar aplinkybių, sudarančių pagrindą vertinti, kad taikos sutartį pasirašiusių asmenų valia turi valios trūkumų, todėl taikos sutartį patvirtino ir civilinę bylą nutraukė.

Be viso kito, proceso šalys taikos sutartimi susitarė, kad ieškovas (AB  HISK) atsisako visų reikalavimų, pareikštų civilinėje byloje, o trečiasis asmuo – draudimo kompanija įsipareigoja per 30 darbo dienų sumokėti ieškovui šalių sutartą sumą.

Proceso šalys patvirtino, kad įsigaliojus taikos sutarčiai ir šalims tinkamai pagal ją atsiskaičius, proceso dalyviai nereikš vieni kitiems jokio pobūdžio reikalavimų, pretenzijų ar ieškinių, susijusių su šioje byloje nagrinėtu ginču.

Panevėžio apygardos teismo nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja
- Reklama -

Naujausi straipsniai