2024, birželio 21, Penktadienis

Gema Umbrasienė: Stebuklinga data 2020.02.20 stebuklo nesukūrė

reklama rubai

Šiandien kreipiausi į Panevėžio Tarybos valdančiąją daugumą. Atsakymo nebuvo, tik mėginimas nutraukti pasisakymą, kaip netelpantį į tų pačių valdančiųjų nustatytą laiką.

Stebuklinga data 2020.02.20 stebuklo nesukūrė. Visi siūlymai buvo atmesti. ,,Panevėžio Tarybos opozicija siūlo galų gale išjudinti iš mirties taško vaikų žaidimo aikštelių įrengimo daugiabučių kiemuose klausimą. Panevėžio ,,atsinaujinimo‘‘ valdžia dar praeitoje kadencijoje aktyviai ir mikliai išardė kiemuose buvusias aikšteles, net ir tas, kurios buvo įrengtos pačių gyventojų, neinformavusi, kada jos bus atkurtos. Valdžios supratimu ji neturi pareigų ją rinkusiems, ji dovanoja dovanas arba ne. Mieste, kuriame gera vaikams, gera ir tėveliams, ir tai yra miesto atsinaujinimo ir atsijauninimo pagrindas.

Kaip tai vyksta ? 2016 įrengtos dvi, 2017 metais – 5, 2018 – penkios, 2019 m. – nei vienos. Buvo liepta rašyti laiškus. Žmonės parašė. Šiuo metu miestiečiai prašo įrengti 54 tokias aikšteles. Gera žinia – mieste yra vaikų. Vienos aikštelės vertė – max 10 tūkst.eur. Miesto biudžetas – virš 100 mln.eur. Tik išgirsk žmones, suprask ir dirbk. Kaip dirbama ? 2020 m. planuojamos 4-5.
Opozicija siūlo šiemet įrengti 23 aikšteles – max po tris kas mėnesį sezono metu, kitas prašomas – kitąmet. Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komiteto posėdyje jo narės Birutės Valkiūnienės iš ,,Atsinaujinančio Panevėžio‘‘ išvada – „tokių poreikių nėra‟ buvo svarbesnė nei 54 bendruomenių ir šis siūlymas buvo atmestas.

Ar bus svarbesnė ir šiandien – pamatysim. Jeigu pasiūlymas bus atmestas – teisiamojo mero ,,Atsinaujinantis Panevėžy‘‘, socialdemokratai, liberalsąjūdiečiai ir valstiečiai – atsiprašykite miesto vaikų. Vaikai auga greičiau nei jūs pripažįstate jų poreikius. Daugelis jų jau niekada nebežais savo kiemo aikštelėje. Jų vaikai – tur būt, bet vargu ar tai bus Panevėžyje. Gal net ne Lietuvoje. Kur vaikų ir šeimų kasdienė gerovė – prioritetas be šūkių ir ritualų, kuriuos taip mėgstate pirkti ir ko Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komiteto pirmininkas Vladas Staugaitis ,,mano, kad reikia‘‘ daug.

Opozicija išgirdo ir panevėžiečius, daug metų savo lėšomis ir jėgomis, po tiesioginių darbų gelbstinčius benames kates, išmestas ir paliktas gatvėse kitų, žiauriaširdžių. Žmonės rašė : ,,Nevaldomas benamių kačių populiacijos didėjimas yra daugiametė Panevėžio miesto problema. Katės jauniklius atsiveda 3-4 kartus per metus. Vidutinis vienos vados skaičius yra 4 jaunikliai. Jaunikliai lytiškai subręsta pirmaisiais gyvenimo metais ir vedasi savus palikuonis, toliau didindami benamių kačių skaičių. Nesiimant priemonių kačių gimstamumui mažinti, jų skaičius sparčiai didėja. Panevėžio prieglaudos nebepajėgia priimti esamo gyvūnų srauto, kas sukelia miesto gyventojų pasipiktinimą. Benamių kačių jaunikliai atvedami daugiabučių namų rūsiuose, po namų balkonais. Valkataujantys gyvūnai serga, gaišta. Vieni gyventojai juos maitina, kiti luošina, nuodija. Tas kelia nepasitenkinimą bei supriešina namų gyventojų bendruomenes. Perpildytoms Panevėžio miesto prieglaudoms atsisakant priglausti tokius gyvūnus, jie yra vežami į AB „Panevėžio specialus autotransportas“, kur dėl jų pertekliaus karantinavimo patalpoje sveiki gyvūnai užsikrečia nuo ten esančių sergančiųjų ir gaišta. Likę gyvi pristatomi į prieglaudas sunkiai sergantys ir jų gydymui bei kasdienei priežiūrai išleidžiama didžioji dauguma gyvūnų prieglaudų lėšų.‘‘

Žmonės parašė taip paprastai ir nepaprastai gražiai – ,,Esame Panevėžio miesto gyventojai ir patriotai, todėl stengiamės nuveikti kažką naudingo mūsų miestui ir jo bendruomenei. Mes rūpinamės Panevėžio mieste ir jo apylinkėse valkataujančiais beglobiais gyvūnais, todėl prašome Jūsų atkreipti dėmesį ir padėti spręsti problemą dėl valkataujančių kačių populiacijos mažinimo mūsų mieste ir jo apylinkėse.‘‘ Paprašė numatyti biudžete 15 tūkst.eur „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ programai. Jos metu 2020 m. būtų sterilizuota ir paskiepyta nuo pasiutligės iki 300 benamių kačių, tuo būdu sustabdytas mažiausiai 3.600 jauniklių gimstamumas. Sekančiais metais lėšų poreikis būtų mažesnis, o gyvūnų prieglaudoms būtų lengviau susitvarkyti su į jas plūstančių benamių gyvūnų srautu.’’ Opozicija pasiūlė biudžete numatyti nors 10 tūkst.eur.

Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komiteto posėdyje jo narė Birutės Valkiūnienė iš ,,Atsinaujinančio Panevėžio‘‘ ir šiuo klausimu žinojo, kad „tokių poreikių nėra‟. Ir šįkart galima būtų net sutikti – poreikio prisidėti prie nekaltų gyvūnų gelbėjimo nuo kančių ir mirties, padėti gerus darbus darantiems žmonėms, nėra. Bet ne mieste, o jūsų – teisiamojo mero ,,Atsinaujinančio Panevėžio‘‘, socialdemokratų, liberalsąjūdiečių ir valstiečių širdyse, užburtose karūnaviruso, nėra. Vilnius ir Kaunas vykdo benamių kačių sterilizacijos programas „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), Panevėžyje šioje srityje dar gūdūs rytai, slepiami po tuščiu pijaru, kuriam numatyta dešimtys dešimčių tūkstančių, ir ko Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komiteto pirmininkas Vladas Staugaitis ,,mano, kad reikia‘‘ daug.

Dar nevėlu. Sustokite nematyti realių poreikių ir ginti tuščią pinigų švaistymą, nors ir labai to norisi priešrinkiminiais metais. Išgirskite žmonių ir mūsų motyvus, raskime bendrus sprendimus. Biudžetą galime patvirtinti ir už savaitės. ”

- Reklama -

Naujausi straipsniai