Po 22 opozicijos siūlymų dėl Panevėžio miesto biudžeto 2021. Pareiškimas, neperskaitytas valdančiai daugumai pabalsavus už diskusijos šiuo svarbiu klausimu nutraukimą.
Jau eilė metų tęsiasi kasdienių miesto ir miestiečių rūpesčių nustūmimas į vizijų, ambicijų ir architektūrinių purslų, kurie įeis į miesto istoriją ne savo kokybe, o gausa, dydžiu ir pilkumu, šešėlį. Opozicijos siūlymų likimas – ryškus to pavyzdys. Mieste nėra finansinių galimybių skirti pakankamai lėšų kultūros įstaigų reikmėms ir mokykloms mokslo metų pradžios renginiams, kurie pandeminėje situacijoje turėtų būti ypač išradingi, bet yra 37,6 tūkst. savivaldybės pastato apšvietimui. Neaiškus ir valdžiai nežinomas savivaldybės būstų būsimiems darbuotojams ir superspecialistams poreikis, bet skiriami 75 tūkst. eur savivaldybės daugiabučio statybai Savanorių a.3 bei to pastato architektūrinei idėjai !
Šį pastatą ketinama statyti iš nepanaudotų socialinėms reikmėms pinigų, kai žmonės, paprašę menkiausios paramos, gauna atsakymus – pinigų nėra. Komiteto posėdyje, administracijos direktoriui graudinant, kaip trūksta socialinio būsto ir reikia statyti daugiabutį, reikalavome prižadėti, kas šis pastatas ir bus skirtas socialiniam būstui, bet išgirdome ne. Socialinio būsto trūkumas yra priežastis realizuoti mero perimetrines architektūrines ambicijas bei statybų troškulį, bet rezultato dalybose laukiantys socialinio būsto eilėje bus paskutiniai arba jų ten visai nebus. Tame daugiabutyje įsikurs ir administracijos socialinis skyrius, nes administracijai reikia šiuolaikinių sąlygų. Gi rožyniečiams nereikia net šaligatvių. Valdžiai jokio skirtumo, ar gatvių remontui bus skirta 120 tūkst. eur, ar 255 tūkst. eur, kaip kukliai pasiūlėme, nors problemų už dvigubai didesnius pinigus galima išspręsti dvigubai daugiau, ar ne ?
Nei euro nenumatyta vaikų žaidimų aikštelėms daugiabučių kiemuose įrengti – tarybiškai siūloma vaikams rinktis bendrose miesto aikštelėse. Kad nesusiformuotų gimtojo kiemo vaikystė. Kad būtų aišku, jog ačiū už vaikystę reikia sakyti valdžiai. Ir daugiabučių bendrijos, ir Rožyno bendruomenė, prašanti sutvarkyti vienintelę turimą viešą erdvę – J.Baranausko pušynėlį, valdžios ciniškai pasiųsti kreiptis į Bendruomeninių iniciatyvų fondą, kuriame 40 tūkst.eur, kai poreikis – arti pusės milijono. Lyg bendruomenės gerbūvio užtikrinimas būtų ne mokesčių mokėtojų išlaikomos valdžios pareiga, o bendruomenės idėja, kuri gimsta arba ne.
Net 0,5 mln.eur numatyta požeminei aikštelei po būsima nauja autobusų stotimi, be avarinei senąjai nėra nei euro. Tai gal tada bent savivaldybės daugiabutį ir socialinių paslaugų skyrių senajame stoties pastate įrenkite – vienu avariniu pastatu bus mažiau. Pasirodo, negalime mažinti išlaidų rinkodarai, nes tiek buvo ir pernai, bet vaikų žaidimų aikštelėms šiemet planuojamas 0 eur, kai pernai – 40 tūkst. eur. Kur pažvelgsi – visur milijonų ir ambicijų prioritetai bei dvigubi standartai. Mes žinome principą ,,Kas ciesoriaus – ciesoriui‘‘, bet juk biudžetas ne ciesorių, o suneštas visų, taigi ir prioritetai turi būti jų.
Print Friendly, PDF & Email