2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Gegužės 25 – oji Tarptautinė be žinios dingusių vaikų diena

reklama rubai

Gegužės 25-ąją dieną minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Ši diena pasirinkta dėl JAV sukrėtusios istorijos, kuomet 1979 metais, gegužės 25 d,. šešiametis Etan Patz dingo be pėdsakų eidamas į mokyklą autobusų stotelėje, vos už poros kvartalų nuo savo namų. Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva LR Seimas 2006 m. įtraukė šią dieną į atmintinų dienų sąrašą. Centras administruoja visoje Europos Sąjungoje (ES) vieningą 116 000 karštąją liniją, skirtą pranešimams dėl dingusių vaikų, yra tarptautinių organizacijų Amber Alert Europe bei International Centre for Missing and Exploited Children (JAV) narys. Centras, kartu su JAV ambasada Vilniuje, LR Vidaus reikalų ministerija bei Lietuvos policijos departamentu bei JAV Facebook 2018 m. įdiegė pirmąją Lietuvoje skubios vaiko paieškos sistemą Amber Alert Facebook.

Vaikų dingimas yra reali, dinamiška ir vis didėjanti problema tiek Lietuvoje, tiek ES. Lietuvoje dingusių be žinios asmenų registro duomenimis 2020 m. paskelbtas 2251 vaikų dingimo atvejis, o 2021 m. – 1575 atvejai, 2022 m. I ketv. duomenimis – 427 atvejai. Dingusių žmonių šeimų paramos centras bendradarbiaudamas su Bendruoju pagalbos centru (112) 2020 m. atsakė į 196 linijos 116 000 skambučius, kai tuo tarpu 2021 m. buvo atsakyta į 190 skambučių. Vaikų dingimo priežastys yra skirtingo. Dingę, neprižiūrimi ar iš namų nuolat bėgantys vaikai gali tapti lengvu grobiu nusikaltėliams. Šie vaikai rizikuoja tapti prekybos žmonėmis ir seksualinio išnaudojimo aukomis.

Gegužės 25 d. – Tarptautinė dingusių vaikų diena, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Kviečiame kalbėtis su vaikais apie tai, ką daryti pasimetus Lietuvoje ar užsienio šalyje, kaip išvengti tykančių pavojų.

Dingo vaikas? Skambinkite nemokamu visą parą veikiančiu numeriu 116 000.

Informacija ką daryti dingus vaikui ČIA. 

Prevencinį filmuką „Brangi kiekviena minutė“ galite pamatyti ČIA. 

 

 

Dingusių žmonių šeimų paramos centro inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai